Morgan Creek CEO’su Yusko; “Bitcoin Baharı Geliyor”

İpek Kulaksız
morgan creek ceo'su yusko;
Bitlo

Son günlerde Bitcoin 24.000 civarında seyrederken, rakamların aşağı yönlü hareket edip etmeyeceği merak konusu oldu.

Bunun üzerine yatırım şirketi, Morgan Creek Capital’in kurucusu ve CEO’su olan Mark Yusko, katıldığı bir yayın esnasında Bitcoin’in yükseliş sürecinin gelmiş olabileceğini söyledi. Bitcoin’in şu anda bir dip oluşturma sürecinde olduğuna değinen Yusko; “Şu anda iyi bir boğa trendi yakalamış durumdayız ve belki de Bitcoin baharı önümüzdeki günlerde gelmiş olacak. Bu ‘bahar’ aylar sürebilir” dedi.

morgan creek ceo'su yusko;

“Dip oluşturma süreci başladı”

Stansberry Research’e vermiş olduğu bir röportajda konuya dair düşüncelerini aktaran Yusko, Bitcoin’in içinde bulunduğu piyasa yapısının bir dip oluşturma süreci içinde olduğunu belirtirken şunları aktardı;

“Yaklaşık 10 gündür bu konuyu tartışıyorum. Şu an için net şekilde ‘Dibi bulduk’ diyemem. Ancak geçtiğimiz hafta katıldığım bir podcast’te yaptığım yorumların hala arkasındayım. En dipte 3 tane tepe seviye bulduk. 17 bin 500’e indik ve sonra yukarı çıkıp tekrar 18 bin dolara geri geldik. Yine yukarı çıkıp bu kez 19 bin dolara indik. Daha sonra üçüncü kez yukarı çıkıp 20 bin 900 dolara indik. Ve eğer 20 bin 900 doların üzerinde kalırsak toplamda 3 adet dibin tepesi ve 3 adet de tepenin tepesine sahip olmuş olacağız. Bu çok iyi bir boğa trendidir ve Bitcoin baharının başlangıcını işaret ediyor olabilir”

“Kripto kışı son buldu”

Kripto kışının bittiğini ve şu anda bahar aylarına gelindiğinden söz eden Yusko, bu bahar sürecinin aylarca devam edeceğini belirtti. Kripto paralar ile ilgili bahar aylarının geldiğinde ısrarcı olabilirim diyen CEO Mark Yusko;

“Kripto kışının sona erdiği ve baharın başladığı gün sayısıyla şu anda eşit seviyedeyiz. Bu bahar aylarca devam edebilir. Çok kısa sürede bir boğa piyasası oluşmaz. Hemen gelmeyecektir ama önce bahar yaşanır sonra da yaz. İşte o dönemlerde ciddi şekilde spekülatif hareketler göreceğimizi düşünüyorum. Bu dönemin de, ödül yarılanmasıyla oluşacak olan yükseliş beklentisiyle 2024 yılında yaşanacağı fikrindeyim”

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
lüks marka tiffany & co. nft destekli kolye sunuyor 9

Lüks Marka Tiffany & Co. NFT Destekli Kolye Sunuyor

Sonraki Haber
sırbistan ile kosova olayı bitcoin (btc)'i nasıl etkiliyor? 16

Sırbistan ile Kosova Olayı Bitcoin (BTC)’i Nasıl Etkiliyor?

İlgili Haberler