MOEX’de Rekor Düşüş

Cem Yilmaz
moex'de rekor düşüş
Bitlo

MOEX’de Rekor Düşüş

Rusya’nın Ukrayna’ya resmi olarak savaş ilan etmesiyle MOEX rekor bir düşüş sergiledi. Askeri operasyonun başlatmasıyla Rus Rublesi Amerikan Doları karşısında yaklaşık %3,5 düşerek 84,64’e geriledi. Rus borsası Moscow Exchange (MOEX) rekor bir %40 düştü. Tüm bu gelişmelerle birlikte Rusya Merkez Bankası döviz piyasasına müdahale edeceğini duyurdu.

Rus Menkul Kıymetler Borsası MOEX Deneyimli Tarihi %30 Düşürdü

Uzun süredir süren olaylar çerçevesinde Putin’in hamlesi geldi ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin başlamasıyla birlikte Rus Menkul Kıymetler Borsası ve rublede yaşanan değer kaybı nedeniyle işlemler geçici olarak askıya alındı. Daha sonra yeniden başlatıldı. Ticaretin başlamasından sonra, MOEX borsası %30’luk tarihi bir düşüş yaşadı. Rusya Merkez Bankası, tüm bu gelişmelerin ardından döviz piyasasına müdahale edeceğini açıkladı.

Joe Biden NATO ile Görüşecek

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya’nın Ukrayna’ya düzenlediği harekata ilişkin yaptığı açıklamada, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik haksız saldırganlığını ve küresel güvenliği ve bunun sonuçlarını NATO ile görüşeceklerini ve saldırıya birlik içinde cevap vereceklerini söyledi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
tinder avcısı ile tanınan simon leviev: servetimin kaynağı bitcoin

Tinder Avcısı ile Tanınan Simon Leviev: Servetimin Kaynağı Bitcoin

Sonraki Haber
powertürk müzik ödülleri i̇lk kez nft olarak verilecek!

PowerTürk Müzik Ödülleri İlk Kez NFT Olarak Verilecek!

İlgili Haberler