Miners’ Position Index

Cem Yilmaz
miners' position index on chain analizi
Bitlo

On-Chain Analizi serimizin devamında Miners’ Position Index indikatörü hakkında konuşacağız. Bir önceki yazımızda CryptoQuant web sitesi hakkında konuşmuştuk. Şimdi ise sitedeki indikatörleri incelemeye başlayacağız.

Bu indikatörümüz için CryptoQuant web sitesini kullanacağız.

Miners’ Position Index indikatörüyle ilgili grafiğimizi incelemeyle başlayabiliriz.

 

miners' position index ekran resmi 2022 04 13 17.42.46

Grafiğimize ulaşmak için solda yer alan menüden Flow Indicator’e tıklayarak Miners’ Position Index grafiğine tıklamanız gerekmektedir. Grafiğimizin bize nasıl fayda sağlayacağına geçebiliriz.

Miners’ Position Index indikatörü madenci cüzdanların çıkan USDT cinsinden Bitcoin miktarının 365 günlük hareketli ortalamaya bölünmesiyle ortaya çıkmıştır.

Miners’ Position Index mavi çizgilerdir. Çizgileri inceleyip üzerine tıkladığınızda mavi çizgi 2’nin üzerine çıktığında genelde Bitcoin madencilerinin satış yaptığını söyleyebiliriz. Piyasanın yönünü anlayabilmek için MPI yani Miners’ Position Index’deki değerleri sık sık takip etmek fayda sağlayacaktır.

MPI yani Miners’ Position Index indikatörünün sonuna gelmiş bulunmaktayız. Bir önceki yazı olan CryptoQuant ile ilgili yazıya ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

CryptoQuant: https://www.paranfil.com/on-chain-analizi-cryptoquant/

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
cryptoquant on chain analizi

CryptoQuant

Sonraki Haber
sotheby’s nft müzayedesine ev sahipliği yapacak!

Sotheby’s NFT Müzayedesine Ev Sahipliği Yapacak!

İlgili Haberler