Milyarder Mark Cuban, SEC’in Kripto Kabusu Olacağını Düşünüyor

Özlem Özbek
milyarder mark cuban, sec'in kripto kabusu olacağını düşünüyor 26 1
Bitlo

Mark Cuban, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yaptığı düzenlemelerle kripto endüstrisinin daha da zor günler göreceğini söylüyor.

Milyarder Mark Cuban, Senatör Pat Toomey’in eski Coinbase Ürün Müdürü Ishan Wahi ve diğer kişi hakkındaki bilgilerin suistimal edilmesi ile ilgili dava hakkında eleştiride bulunan tweet’e cevap olarak SEC düzenlemelerinin kripto para endüstrisi için potansiyel bir kabus ortamı oluşturacağını söylüyor. Senato Bankacılık Komitesi’nin kıdemli üyesi Toomey olay ile ilgili, 21 Temmuz tarihinde uygulanan yaptırım eyleminin, SEC’nin belirli coinleri nasıl ve neden menkul kıymetler olarak kategorilere ayırdığı konusunda net bir görüşe sahip olması oldukça iyi bir örnek odluğunu belirtti. Bununla beraber bir yaptırım uygulamadan önce görüşlerini sunmasının da uygun olmadığını söyledi.

Senatör, yasa ihlaline karşı önlem alınmasına destek verdiğini ancak SEC’in dijital varlıklara yönelik düzenleme ve yürütme planlarının, halihazırda bulunan yasalara uygun hareket eden tüm iyi niyetli girişimciler için zorluk oluşturacağını belirtti. Bu sebeple regülasyon netliği sağlanması, regülatörlere ve yatırımcılara benzer şekilde fayda sağlayacağı belirtildi.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
dijital hizmetlere vergi getiren ülkelerden biri de

Dijital Hizmetlere Vergi Getiren Ülkelerden Biri de “Filipinler” Oldu

Sonraki Haber
kripto paraların piyasa değeri 1 trilyon doların altında 29 1

Kripto Paraların Piyasa Değeri 1 Trilyon Doların Altında

İlgili Haberler