Milyarder David Rubenstein Kripto’ya İnanıyor

Cem Yilmaz
milyarder david rubenstein kripto'ya i̇nanıyor ruben
Bitlo

Eski Beyaz Saray yetkilisi ve Amerikalı milyarder iş adamı David Rubenstein, kripto para birimlerinin “yakın zamanda ortadan kalkmayacağını” iddia etti.

Amerikalı milyarder işadamı ve eski hükümet yetkilisi David Rubenstein, kripto para sektörüne verdiği desteği yineledi.

Kripto paralara karşı başlangıçta birçok insan gibi David Rubenstein’de karşı çıkmıştı. Sonradan savunanlar arasına geçmek ise oldukça alışılan bir hale geldi.

Yakın tarihli bir röportajda, Amerikalı milyarder David Rubenstein, bir zamanlar kripto konusunda şüpheci olduğunu itiraf etti. Rubenstein o dönemler “kripto paraların altında yatan hiçbir şey olmadığını” düşünüyordu.

Daha sonralarda ise Rubenstein, Bitcoin ve altcoinlerin yararlarını fark etmeye başladı. Artan enflasyon ve finansal kriz zamanlarında, dijital varlıklar, merkeziyetsizlik ve gizlilik sağladıkları için fiat para birimlerinden çok daha iyi bir çözüm olabileceğine karar verdi.

Rubenstein, kripto para birimlerinin Ukrayna ve Rusya’daki insanlar için son derece değerli olabileceğine inanıyor, çünkü her iki ülke de askeri çatışmanın neden olduğu ciddi bir mali krizden geçiyor:

“Biraz kripto para birimine sahip olmak, muhtemelen hükümetin kontrolü dışında olan bir şeye sahip olabileceğinizi daha iyi hissetmenizi sağlar ve bu bankanın size kapılarını açmasına bağlı değildir.”

Avantajlarını övmesine rağmen, Amerikalı servetinin bir kısmını kripto para birimlerine ayırmadığını söyledi. Öte yandan, sektörün bir parçası olan şirketlere yatırım yaptı:

“Sektöre hizmet eden şirketler satın aldım çünkü cin şişeden çıktı ve endüstrinin yakın zamanda yok olacağını düşünmüyorum.” ifadelerini kullandı.”

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
rappi, kripto para ile ödemeleri kabul etmeye başladı ra

Rappi, Kripto Para ile Ödemeleri Kabul Etmeye Başladı

Sonraki Haber
ünlü sanatçı refik anadol'un nft koleksiyonu 6.2 milyon dolara alıcı buldu öö scaled

Ünlü Sanatçı Refik Anadol’un NFT Koleksiyonu 6.2 Milyon Dolara Alıcı Buldu

İlgili Haberler