Mike Novogratz Bitcoin Tahmininin Arkasında!

Cem Yilmaz
mike novogratz bitcoin tahmininin arkasında! adsiz tasarim 20
Bitlo

Bloomberg’in New York’ta düzenlediği kripto zirvesinde konuşmacılar arasında Mike Novogratz’da yer aldı. Son dönemde Bitcoin fiyatı üzerinde yaşanan düşüşleri ve geleceğe yönelik beklentilerini açıklayan Galaxy Digital CEO’su, Bitcoin’deki 500 bin dolarlık fiyat tahmininin arkasında olduğunu belirtti.

Luna çöküşünü de değerlendiren Novogratz konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

LUNA, içinde bulunduğumuz bu krizin ilk olayıydı. Buradan çıkarılması gereken bir ders varsa, o da perakende yatırımcılarının ve bazı şirketlerin gerçekte ne kadar az risk yönetimine sahip olduğudur. LUNA’da olanlar aslında çok şeffaftı. İnsanlar bahisleri geçerli olmazsa ne olacağını biliyorlardı. İnsanların burada beklemediği şey, profesyonel kurumların bilançolarındaki kayıpların bu kadar büyük olmasıydı. 3AC, Genesis, Celsius gibi birçok şirket zarar gördü. Bu durum zincirleme krize neden oldu. Sektöre olan güven azaldı. Daha önce ‘Ya kendimiz düzenleyeceğiz ya da düzenleyiciler gelecek’ dedim. Saldırıya uğramak kadar kötü… Ama merkezi olmayan finans tarafının olması gerektiği gibi çalışmaya devam ettiğini görmelisiniz. Her şey açık ve şeffaftı. Aslında DeFi için de iyi bir reklam oldu.

Dip 28-30 bin dolar diye düşünüyorum ama büyük bir hata yaptım.

28-30 bin dolar seviyesi bu sene dip olur diye düşünüyordum ama büyük bir hataya düştüm. Kaldıraçlı işlemlerin kaybının ve etkisinin bu kadar büyük olacağını tahmin etmemiştim. Yine de en kötüsünün geride kaldığını düşünüyorum. Bunu geride bıraktık. Bu hasarın onarılması, yaraların iyileşmesi biraz daha zaman alacak gibi görünüyor ama önümüzdeki boğa sezonuna çok daha güçlü gireceğiz.

İnsanlar kripto para birimlerinden vazgeçmeyecekler. Unutmayın, bu ortam geleneksel ve merkezi kurumlara duyulan güvensizlikten doğdu. Dünyadaki ve ABD’deki güven endeksine bakın, yerde sürünüyor. İnsanlar kendilerini vurmak istiyorlar çünkü Joe Biden ve Donald Trump arasında seçim yapmak zorundalar! Fed’in işi çok zor. Enflasyon % 9.1 oldu. Enflasyon düştükçe insanlar bu sefer ‘resesyon’ diye bağırmaya başlayacak. Dolayısıyla kripto paraları ön plana çıkaran makro olaylar tam da oradadır.

“Bitcoin’in 5 yıl içinde 500 bin dolara çıkacağına inanıyorum”

Hala Bitcoin’in analogları olmadığını düşünüyorum. Bence Bitcoin her portföyde olması gereken bir varlık. Metaverse ve Web3 muhtemelen Ethereum çevresinde oluşacak. Ben hala Bitcoin’in 500 bin dolara ulaşacağına inanıyorum. Bu seviyeyi 5 yıl sonra göreceğimizi düşünüyorum. Şu anda olan şey sadece yoldaki tümsekler. Kesinlikle U dönüşü değil. ABD, Avrupa’da bu sektöre henüz girmemiş olanlar da girmeye başlayacak. Ekonomiler ve mali politikalar şu anda çok belirleyici… Hiper enflasyon her yerde. İnsanlar artık sinirlenmeye başladı. Sri Lanka’da neler olduğunu görüyoruz.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
fbi, sahte kripto para uygulamaları hakkında uyardı 3 2

FBI, Sahte Kripto Para Uygulamaları Hakkında Uyardı

Sonraki Haber
abd senatörü cynthina lummis, kripto mevzuatının 2023’e sarkabileceğini i̇fade etti! adsiz tasarim 21

ABD Senatörü Cynthina Lummis, Kripto Mevzuatının 2023’e Sarkabileceğini İfade Etti!

İlgili Haberler