MicroStrategy, Bitcoinlerini Satacak mı?

Cem Yilmaz
microstrategy, bitcoinlerini satacak mı? 4
Bitlo

Kripto paralarda her geçen gün düşüş devam etmektedir. Bu da birçok bireysel ve kurumsal yatırımcılarda zararlara yol açtı. 

Dünyanın en büyük Bitcoin bilançosuna sahip şirketi MicroStrategy en büyük Bitcoin holderlarından biri olarak tüm dikkatleri üzerine çekti. MicroStrategy’nin uzun vadeli olarak yatırım yaptığı 129.218 Bitcoin’i bulunmaktadır.

Hatırlanacağı üzere MicroStrategy, Silvergate Capital’den 205 milyon dolar borç almış ve bununla Bitcoin satın almıştı. Teminat olarak ise 19.466 adet Bitcoin ortaya koymuştu. Bitcoin 21.000 $’ın altına düşerse şirket bir marj çağrısı başlatmak durumunda kalacak.

Burada MicroStrategy’i iki seçenek karşılamaktadır. Ya daha fazla Bitcoin teminat gösterecek ya da varlıklarının bir kısmını satarak kredi borcunu karşılayacak. 

CEO Michael Saylor’a göre ise durum farklı. Twitter üzerinden açıklama yapan Michael Saylor, bu düşüşleri ve volatiliteyi göze aldıklarını bilançoyu buna göre ayarladıklarını belirtti. MicroStrategy, bu zor koşullarda planlama sayesinde varlıklarını tutmaya devam etmektedir.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
tether, rezervleri hakkında çıkan i̇ddiaları yalanladı 9 2

Tether, Rezervleri Hakkında Çıkan İddiaları Yalanladı

Sonraki Haber
kripto milyarderlerinin servetlerinde son durum 11 1

Kripto Milyarderlerinin Servetlerinde Son Durum

İlgili Haberler