Michael Burry; “Kripto Düşüşünün Sadece Yarısı Gerçekleşti”

İpek Kulaksız
michael burry;
Bitlo

Scion Capital’in kurucusu Michael Burry, 2008 yılında konut krizini öngörmüştü. Şimdi ise çeşitli kripto tahminlerinde bulundu.

Bloomberg makalesine katkıda bulunan Burry, sözlerine SEC’in sert yaptırımlarıyla başlayarak, Güvenlik ve Borsalar Komisyonu’nun soruşturmaları kapsamında daha iyi bir performans sergilemesi ya da IQ noktalarına sahip olmadığını dile getirdi.

SEC, bir süre önce Coinbase’e şirketlerinde içeriden bilgi sızdırma ticareti ve SEC’in menkul kıymetler olduğunu düşündüğü tokenleri listelemesiyle ilgili konuyu gündem konusu haline getirdi. SEC, hem kripto liderleri hem de politikacılar tarafından detaylı inceleme altına alındı.

Michael Burry’nin dikkat çeken öngörüleri

Michael Burry, Coinbase ile ilgili yorumlarına devam etti. Burry, Walmart’ın kar elde etmesiyle ilgili öngörüsündeki başarı hakkında yorumda bulundu. Bunun yanı sıra daha önce gıda ve gaz fiyatlarının da yükseleceğini ve tüketicilerin diğer ürünleri satın alma gücünü azaltacağını söylemişti. Burry, perakende devlerinin enflasyon karşısında envanter stoğunu beraberinde getireceğini tahmin ettiği gibi aynı zamanda durgunluğun tanımını değiştirmek için Biden yönetimini de eleştirdi.

Başkan Joe Biden ve Hazine Bakanı Janet Yellen de ABD’nin herhangi bir enflasyon sürecine girmeyeceğini belirtmişti. Fakat bu söylemler ciddi eleştirilerin yapılmasına sebep oldu. Bazı insanlar, Beyaz Saray’ın GSYİH rakamlarının ne olacağını biliyordu ancak hasar kontrolü yapmak için çalışmalara devam ettiğini düşünüyor.

Burry’nin kripto tahmini korkuttu

Michael Burry, bu yorumların yanı sıra kripto para dünyası ile ilgili de yorumlarını sundu. Burry’e göre kripto düşüşünün sadece bir yaşandı. Burry’e göre kripto ve hisse senetleri arasında doğrudan ve güçlü bir bağ bulunuyor. Dev şirketlerin kazanç raporları incelendiğinde hisse senetlerinin ve kriptonun daha da düşeceğine muhtemel gözüyle bakılıyor.

 

 

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin ve ethereum hareketleniyor, altcoinler de toparlanmaya çalışıyor 11 1

Bitcoin ve Ethereum Hareketleniyor, Altcoinler de Toparlanmaya Çalışıyor

Sonraki Haber
cardano (ada), tarihte i̇kinci kez haftalık boğa sapması yaşıyor 14 2

Cardano (ADA), Tarihte İkinci Kez Haftalık Boğa Sapması Yaşıyor

İlgili Haberler