Miami Şehri, Ethereum Tabanlı NFT Koleksiyonu Çıkarmaya Hazırlanıyor

İpek Kulaksız
miami şehri, ethereum tabanlı nft koleksiyonu çıkarmaya hazırlanıyor 10 1
Bitlo

Belediye Başkanı Francis Suarez’in tarafından yapılan açıklamaya göre Miami Şehri, yeni NFT koleksiyonu için Time, Mastercard ve Salesforce ile ortaklık kurdu.

Suarez 28 Temmuz günü yapmış olduğu açıklamada, Miami şehrinin sadece 56 mil karelik alanını temsil etmek üzere 56 yerel sanatçı tarafından tasarlanan 5.000 parçalık NFT koleksiyonu üzerine çalışmalara başladıklarını belirtti. Miami’nin yeni NFT’lere sahip olan kişiler, Mastercard üyesi olması halinde şehir için çeşitli deneyimlerden, özel turlardan ve kapsamlı etkinliklerden faydalanabilecekler. Söz konusu bu NFT projesinin, Ethereum ağı Proof of Stake (Hisse Kanıtı) geçişini tamamlamasının ardından yıl sonuna doğru kullanıma sunulması bekleniyor.

Francis Suarez daha öncesinde dijitalleşme ve Web3 ile ilgili şunları söylemişti;

“Miami Şehri web3 devriminin öncüsü oldu ve yeni projeleri devreye sokarken bir yandan mevcut işlerimizi desteklemek ve sermaye artırmak için çalışmalara devam ediyoruz. Şehir sakinlerimiz ve bu harika şehri ziyaret eden turistler için güzel deneyimler sağlamak adına bu yeni teknolojileri kullanmaya devam edeceğiz.”

Başkan Suarez kripto paralara yakınlığıyla bilinen bir isimdir. Öyle ki daha önceki süreçlerde, şehrin hazine rezervlerinin bir kısmını Bitcon’e yatırmayı önermişti. Bunun yanı sıra CityCoins protokolüne teşvik etmiş ve Miami’yi kripto paraların ve dijitalleşmenin kalbi yapmak adına çeşitli adımlar attı.

 

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
sky mavis ceo'sundan 3 milyon dolarlık token transferi 8 6

Sky Mavis CEO’sundan 3 Milyon Dolarlık Token Transferi

Sonraki Haber
beyaz saray'ın artık bir blockchain uzmanı var 14 3

Beyaz Saray’ın Artık Bir Blockchain Uzmanı Var

İlgili Haberler