Metaverse Ticaret Hacminde %98’lik Düşüş Yaşandı!

İpek Kulaksız
metaverse ticaret hacminde %98'lik düşüş yaşandı! metaverse ticaret hacminde yuzde 98lik dusus yasandi1
Bitlo

Metaverse evreni 2021 yılında ciddi yükseliş yaşamış ve yıla damgasını vurmayı başarmıştı.

Metaverse evreninde arazi satışları 2021 yılında önemli düzeyde ticaret hacmine sahipti. Geçtiğimiz yıl devasa bir büyüme yaşamasının ardından, bu yıl Metaverse evreninde sanal arazi ticaret hacminde yüzde 98’lik bir düşüş yaşandığı ortaya çıktı.

Metaverse olan ilgi azalıyor mu?

metaverse ticaret hacminde %98'lik düşüş yaşandı! metaverse ticaret hacminde yuzde 98lik dusus yasandi

2021 yılında popülerliği zirve yapan Metaverse evreni, 2021 yılının zirve noktasından yüzde 98’lik bir düşüş yaşadı. Delphi Digital tarafından aktarılan verilere göre Metaverse evrenindeki arazi satış hacmi Kasım 2021’de 8 milyon doların üzerine çıkarak zirve yapmayı başarmıştı. Ancak 2022 yılına gelindiğinde bu oran yüzde 98 düştü.

Metaverse evreninde arazi satış hacminin geçtiğimiz yıldan bu yıla kadar yüzde 98’lik düşüş yaşaması, kripto para piyasalarında yaşanan düşüşe bağlandı. Pek çok kişi sanal dünyada ticaret yapma, oyun oynama ve satın alım işlemleri gerçekleştirerek kazanç elde etme düşüncesiyle Metaverse’e giriş yaptı. Ancak kripto para piyasalarında yaşanan düşüşle beraber Metaverse’e olan ilginin azalması herkesi şaşırttı. Metaverse’ün ticaret hacminin yavaşlamasına rağmen pek çok küresel markalar, Metaverse odaklı ticari marka başvurusu yapmaya devam ediyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
almanya i̇syan etti!

Almanya İsyan Etti! “Enflasyonu %800 Hissediyoruz”

İlgili Haberler