LUNA Soruşturması Kapsamında 7 Kripto Borsasına Baskın Yapıldı

İpek Kulaksız
luna soruşturması kapsamında 7 kripto borsasına baskın yapıldı 7 2
Bitlo

Güney Kore’de, Mayıs ayında çökmesiyle kripto piyasaları önemli düzeyde etkileyen LUNA soruşturması kapsamında, 7 kripto borsasına baskın yapıldı.

Terra kriziyle bağlantılı olduğu düşünülen bir dolandırıcılık davasını araştırmak için Güney Kore savcıları harekete geçti. Bu bağlamda 7 kripto şirketine baskın yapıldı. Operasyon kapsamında, Terra’nın çöküşünün Terraform Labs’ın kurucusu ve CEO’su Do Kwon tarafından yapılan kasıtlı bir hareket olup olmadığı üzerine duruluyor. Aktarıldığı üzere, Seul Güney Bölge Savcılığı, Terraform Lab’ın TerraUSD ve Luna’nın çökmesiyle ilgili bir dolandırıcılık olayı üzerinde çalışıyor.

Araştırmalar kapsamında Çarşamba günü Bithumb, Upbit, Coinone ve dört borsa şirketine baskın yapıldı. Baskın sırasında söz konusu şirketlerin işlem kayıtlarına ve diğer ürünlerine el konuldu. Bunun yanı sıra Terraform Labs geliştiricilerinin bir süre ülkeden çıkmasına da yasak getirildi. Baskın yapılan borsaların yanı sıra, dahil oldukları 15 firmada da arama ve el konulmalar gerçekleşti. Şirketlerin yanı sıra bağlantılı olduğu düşünülen kişilerin bulunduğu konumlara da baskın yapıldı. Araştırmacılar, araştırmanın kapsamını genişleterek Kwon ve ekibinin şirketin çöküşünü planlı olarak yapıp yapmadıklarına dair araştırma yapacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
avrupa merkez bankası, 11 yıl sonra faiz artırımına gitti 6 2

Avrupa Merkez Bankası, 11 Yıl Sonra Faiz Artırımına Gitti

Sonraki Haber
dogecoin'in yeni sürümü yayınladı: dogecoin core 1.14.6 8 2

Dogecoin’in Yeni Sürümü Yayınladı: Dogecoin Core 1.14.6

İlgili Haberler