Lider Kripto Para Bitcoin Neden Düşüyor? 18.500 Seviyesinde!

İpek Kulaksız
lider kripto para bitcoin neden düşüyor? 18.500 seviyesinde! lider kripto para bitcoin neden dusuyor 18.500 seviyesinde
Bitlo

Lider kripto para Bitcoin (BTC), altcoinlere göre çok daha sert bir düşüşle güne başladı.

Bitcoin’in düşüş yönünde hareket ediyor olması yatırımcıları, tedirgin etmenin yanı sıra düşüşün nedenini araştırmaya itti.

FED yaklaşırken, piyasalar baskılanıyor

lider kripto para bitcoin neden düşüyor? 18.500 seviyesinde! lider kripto para bitcoin neden dusuyor 18.500 seviyesinde1

21 Eylül Çarşamba günü Amerikan Merkez Bankasının (FED), faiz artırımı kararını açıklaması, piyasanın gidişatını nasıl etkileyeceği konusunda merak ediliyor. FED baskısı, piyasalarda satış baskısı oluşmasını sağlamaktadır. FED’in 75 baz puanlık artış yapmasına kesin gözüyle bakılıyorken, 100 baz puanlık artış yaşanma ihtimali de değerlendiriliyor.

Bitcoin’i ucuza satın almak isteyenler var

Kripto para yatırımcılarının pek çoğu, Bitcoin’in yükselişe geçmesi ve boğa sezonunun başlamasını istiyor ancak bazı yatırımcılar ise BTC’nin daha da düşmesini istiyor. Bitcoin’in uzun vadede yükseleceğine kesin gözüyle bakan balinalar, BTC fiyatının daha da düşmesi halinde ucuza alım yapmak için de tetikte bekliyorlar. Balinaların rakamları düşürmek için piyasaları baskılayacak hamleler yapması, Bitcoin fiyatının düşmesinde etkili oluyor gibi gözükmektedir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
palazzo versace, kripto ödemelerini kabul etmeye başladı palazzo versace kripto odemelerini kabul etmeye basladi

Palazzo Versace, Kripto Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı

İlgili Haberler