Lider Altcoin’in Tarihi Güncellemesine Saatler Kaldı!

Özlem Özbek
lider altcoin'in tarihi güncellemesine saatler kaldı! lider altcoinin tarihi güncellemesine saatler kaldi
Bitlo

Ethereum ağı için uzun zamandır heyecanla beklenen “The Merge” güncellemesi için sadece saatler kaldı.

Merge, kripto para piyasaları için tarih bir olay olarak değerlendirilirken, Ethereum (ETH) fiyatında saatler yaklaştıkça hareketli ilerlemeye devam ediyor. Merge’ün 15 Eylül’de TSİ 07.00’da gerçekleşmesi bekleniyor. Merge için sadece saatler kala pek çok uzman, şaşırtıcı bir yükseliş katalizörü olacağından söz ediyor.

Bunun yanı sıra uzmanlar Merge ile beraber Ethereum fiyatı için “Söylentiyi Al, Haberi Sat” olayının yaşanmasıyla ilgili kaygılarından da söz ediyorlar. Ethereum’un fiyatında yavaş yavaş başlayan ve hızlanarak devam eden düşüş karşısında “Söylentiyi Al, Haberi Sat” tezi tekrar gündeme geldi.

The Merge ve Ethereum fiyat

lider altcoin'in tarihi güncellemesine saatler kaldı! lider altcoinin tarihi güncellemesine saatler kaldi1

“Söylentiyi al, haberi sat” olayı trader ve yatırımcıların bir gelişmenin yaşanacağı heyecandan kazanç sağlamak adına alım yönünde beklemede kalmaları ve gelişmenin gerçekleşmesinin ardından satış yaparak pozisyonlarını kapatmaları anlamına gelmektedir. Kripto dünyasının tecrübeli traderlarından Lark Davis, Ethereum Merge’nin “söylentiyi al, haberi sat” kategorisinde yer alabileceğini söylüyor.

Bununla beraber Merge’nin temel olarak Ethereum fiyatı için güçlü bir yükseliş katalizörü oluşturacağına düşündüğünü dile getiren Davis, lider altcoinin güncellemenin ardından uzun vadeli olarak neden yükseliş yönünde hareket edeceğini açıklamak için enerji tüketimi ve emisyonlarındaki düşüşü değerlendirmek gerektiğini öne sürdü. Ancak bunların her birinin yaşanması için vakit gerektiğinin de altını çizdi. Ethereum fiyatı, Merge yaklaşırken genel itibariyle düşüş yönünde hareket ederken, kısa süre önce yükselişe geçti ve şu anda 1,609 dolardan işlem görüyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ocak ayını kazançla kapatan 5 altcoin

Günün En Çok Aranan Altcoini! Bu Token Yükselme Potansiyeline Sahip!

Sonraki Haber
lido finance (ldo), merge'e saatler kala kırmızıya büründü! lido finance mergee saatler kala kirmiziya burundu

Lido Finance (LDO), Merge’e Saatler Kala Kırmızıya Büründü!

İlgili Haberler