Liberty ile Polkadot Ortaklık Kurdu!

Cem Yilmaz
liberty ile polkadot ortaklık kurdu! ff
Bitlo

Kripto paralar denince aklımıza gelen ilk şey olan “merkeziyetsizlik” kavramı bir sosyal medya platformu olan Liberty’de hayat bulmak istiyor. Liberty şirketi “merkeziyetsiz sosyal medya” projesini yapmayı amaçlıyor ve bunu yaparken de Polkadot ile iş birliğine gitti. 

Liberty platformu Polkadot ağında çalışacak. Frank McCourt tarafından finanse edilen ve günümüzün egemen sosyal medyaları olan Instagram, Twitter gibi şirketlere rakip çıkartılmak istenen şirket, Ethereum’un da kurucu ortaklığını yapmış Dr.Gavin Wood’un kurduğu Polkadot blok zincirinde yer alacak.

Polkadot ile yapılan bu son ortaklık ile proje, milyarlarca internet kullanıcısı için yüksek performanslı, düşük maliyetli ve merkeziyetsiz bir sosyal ağı erişilebilir hale getirmeye odaklanmış durumda.

Liberty’nin kurucusu Frank McCourt şu ifadeleri kaydetti:

“Daha sağlıklı bir sosyal ağ ile ilgili ortak vizyonumuzu gerçeğe dönüştürmek için Gavin ve meslektaşlarıyla birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Sadece yenilikçilere öncülük etmekle kalmıyorlar, aynı zamanda internetin kullanıcıları güçlendirecek, topluma fayda sağlayacak ve demokrasiyi güçlendirecek şekilde nasıl yeniden yapılandırılması gerektiğine ilişkin değerlerimiz de uyumlu hale getiriyorlar”

Ortaklık hakkında konuşan Polkadot’un kurucusu Gavin Wood ise şunları ekledi:

“Web 3.0’ın başarılı olması için evrensel olarak erişilebilir bir sosyal grafiğe ihtiyacı var, çünkü Web 2.0’ın sosyal devleri şu anda kullanıcıların platformlarında ne söyleyebilecekleri veya yapabilecekleri üzerinde mutlak kontrole sahipler. Project Liberty ve DSNP protokolü, bu önemli hizmeti sağlamaya yönelik açık bir yol sunar. Vizyonumuzu, değerlerimizi paylaşan ve internet için daha adil bir temel oluşturma çabalarımıza başkalarının da katılmasını umut eden ortaklarla çalışmaktan heyecan duyuyoruz”

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
popüler analist michaël van de poppe bu i̇ki altcoini yorumladı! qw

Popüler Analist Michaël van de Poppe Bu İki Altcoini Yorumladı!

Sonraki Haber
ripple ceo’su garlinghouse gürcistan başbakanı ile görüştü

Ripple CEO’su Garlinghouse Gürcistan Başbakanı ile Görüştü

İlgili Haberler