Kripto Şirketleri, Reklam Harcamalarıyla Zirvede!

Özlem Özbek
kripto şirketleri, reklam harcamalarıyla zirvede! kripto sirketleri reklam harcamalariyla zirvede
Bitlo

Kripto para şirketleri, yeni nesil yatırımcıları çekmek için özellikle spor reklamlarına milyarlarca dolar yatırım yapıyor.

Konuyla ilgili yapılan araştırma raporuna göre, kripto para şirketleri 2022 yılında spor reklamları üzerinden teknoloji çağı çocukları olarak nitelendirilen Z ve Y kuşağının ilgisini çekmek için 3 milyar dolardan fazla para harcadı. Araştırmayı yapan “Güvenli Ticaret İkili Opsiyon” şirketinin analisti Saqib Iqbal konu hakkında şunları aktardı:

“Yıllardır Red Bull ve Coca-Cola gibi kripto para dışı şirketler, spor takımı bağlantıları aracılığıyla gençleri hedef aldı. Kripto para firmaları bunu gözlemledi ve sektöre, yeni, daha teknoloji meraklısı bir nesil yatırımcı getirmek için benzer bir yaklaşım benimsemeye başlıyor.”

Kripto para şirketlerinin, spor işletmelerinin pazarda büyük bir yere sahip olmaları, güçlü sponsorluk anlaşmaları ve harcamaları için önemli bir noktada olduklarını fark ettiklerini söyleyen Iqbal, şunları aktardı:

“Şimdiye kadarki en büyük ortaklık, Crypto.com’un önceden Staples Center olarak bilinen Los Angeles arenasının isim hakları için 700 milyon dolarlık anlaşması oldu.”

Kripto sektöründe reklamlara yatırım büyük!

Sponsorluk firması IEG tarafından sağlanan verilere göre, kripto sektörünün 2022 Super Bowl reklamlarına yaptığı harcamalar, alkol, havayolları, hızlı servis restoranları ve şarap firmaları gibi büyük şirketlerin toplam harcamalarının üzerine çıkmış durumdadır. Örnek vermek gerekirse Coinbase’in, Super Bowl’da sadece bir dakikalık bir reklam yayınlaması, 14 milyon dolara mal olmuştur. Bu reklamla beraber bilinirliği artan Coinbase, App Store’da 186. sıradan ikinci sıraya kadar yükseldi.

Konuyla ilgili açıklama yapan bir diğer isim ise Mercedes takım patronu Toto Wolff oldu. Wolff:

“2022, kripto paraların pazarlaması için gerçekten bir dönüm noktası oldu ve birçok markanın spor reklamlarını ciddi şekilde artırdığını görüyoruz” dedi.

Bunun yanı sıra 2022 Formula 1 (F1) yarış takımlarının %80’inin en az bir kripto para içerikli sponsora sahip olduklarını söyleyen Wolff, kripto paraların ciddi anlamda modern teknolojinin bir parçası olduğunun altını çizdi.

 

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
günün en çok aranan altcoin'i hangisi? hedefi kaç dolar? aa scaled

Günün En Çok Aranan Altcoin’i Hangisi? Hedefi Kaç Dolar?

Sonraki Haber
türkiye cumhuriyeti merkez bankası, politika faizini %12'ye i̇ndirdi! türkiye cumhuriyeti merkez bankasi politika faizini yüzde 12ye indirdi

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, Politika Faizini %12’ye İndirdi!

İlgili Haberler