Kripto Piyasasının Önemli İsimlerinden Bullish, Küçülme Kararı Aldı

Özlem Özbek
kripto piyasasının önemli i̇simlerinden bullish, küçülme kararı aldı 3
Bitlo

Kripto piyasalarında yaşanan olumsuz olaylar, kripto şirketlerini etkilemeye devam ediyor. Kripto para borsası Bullish, zorlu piyasa koşulları sebebiyle küçülme kararı aldığını açıkladı. 

Bullish, küçülmeye gidiyor

Cayman Adaları merkezli olan ve kurumsal müşterilere hizmet veren kripto para borsası Bullish, zorlu piyasa şartlarını gerekçe göstererek işten çıkarma yapan son kripto şirketi oldu. Konu hakkında elde edilen bilgilere göre, yaklaşık olarak 390 kişinin çalıştığı Bullish, küçülme planı ile beraber yaklaşık olarak 30 çalışanını işten çıkarmak durumunda kaldı. Şirket sözcüsü tarafından yapılan açıklamada ise şirketin küçülme planları doğrultusunda bazı çalışanlarını işten çıkarmak zorunda kaldıkları doğrulandı.

Sözcü; “Bullish olarak iş stratejilerimizi geliştirmeye devam ederken ürün, mühendislik ve diğer stratejik roller için aktif olarak işe alımlara açığız.” şeklinde konuştu. Geçtiğimiz yıl içerisinde piyasaya sürülen EOSIO Blockchain protokolünün arkasındaki yazılım şirketlerinden Block.one’ın bir yan kuruluşu olarak başarılı bir ilerleyiş kat eden Bullish, hızla büyüyen kripto para borsalarından biri olarak anılıyordu. Öyle ki Block.one, Thiel Capital, Alan Howard, Galaxy Digital ve Nomura’nın da aralarında yer aldığı yatırımcılardan ilk başta 10 milyar dolarlık bir yatırım alarak piyasaya giriş yapmıştı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ripple ile sec arasındaki dava sürerken ripple yeni avukatlar i̇şe aldı adsiz tasarim 4

Ripple ile SEC Arasındaki Dava Sürerken Ripple Yeni Avukatlar İşe Aldı

Sonraki Haber
ethereum toparlanıyor mu? 24 saatte %10 kazandırdı 4 1

Ethereum Toparlanıyor mu? 24 Saatte %10 Kazandırdı

İlgili Haberler