Kripto Piyasasında Baskı Artıyor! Cypherpunk Holdings, Bitcoin ve Ethereum’larını Sattı.

Özlem Özbek
kripto piyasasında baskı artıyor! cypherpunk holdings, bitcoin ve ethereum'larını sattı. 7
Bitlo

Son zamanlarda iniş çıkışlarla devam eden Bitcoin (BTC), 29 Haziran sabah saatlerinde bir kez daha 20.000 doların altına düştü. 

Konuyla ilgili elde edilen bilgilere göre yazının hazırlandığı sırada BTC son 24 saat içerisinde %5,20 düşüşle 20,109 civarında seyrediyor. Piyasanın en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum ise gün içinde %7,45 düştü ve şu anda 1,134 dolar bandında seyrediyor. BTC ve ETC’deki düşüşün yanı sıra diğer kripto para birimlerinde de düşüş yaşandı.

Yazının hazırlandığı sırada Solana (SOL) %9.7 düşüşle 35.73$’dan işlem gördü, Avalanche (AVAX) %6.80 düşüşle 18.35$’a düştü, Binance Coin (BNB) %8.38 düşüşle 220.77$’a geriledi.

Bitcoin, kripto para piyasasını dibe mi çekiyor?

Elde edilen verilere göre, Bitcoin’e özgü açılan fonlar için çıkışlar toplam 453 milyon dolara ulaştı ve bu şekilde son altı ayda yapılan tüm girişler silindi. Bir diğer şekilde belirtmek gerekirse, yatırımcılar riskli varlıklar konusunda rahat hissetmiyor ve kripto para birimlerini bırakıyorlar. Kanada merkezli bir yatırım şirketi Cypherpunk Holdings, Bitcoin ve Ethereum varlıklarının %100’ünü sattığını açıklamıştı. Şirketin açıklamasına göre 227.600 dolara 205,8 Ethereum ve 4.7 milyon dolara 214.7 Bitcoin satışı yapıldı. Firma, nakit ve sabit paraları elinde tutarken satışını gerçekleştirdiği en büyük iki kripto paradan toplam 5 milyon dolar kazandığını açıkladı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
htc'nin yeni metaverse telefonu kripto para birimi ve nft cüzdanıyla geliyor 5 4

HTC’nin Yeni Metaverse Telefonu Kripto Para Birimi ve NFT Cüzdanıyla Geliyor

Sonraki Haber
kripto piyasaları ne zaman i̇yileşecek? 8 4

Kripto Piyasaları Ne Zaman İyileşecek?

İlgili Haberler