Kanada’dan Bybit ve KuCoin’e Yüklü Ceza!

İpek Kulaksız
kanada'dan bybit ve kucoin'e yüklü ceza! 4 3
Bitlo

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC), kayıt dışı kripto ticaret varlık platformları işletildiğini idda ederek Bybit ve KuCoin’e, 1,6 milyon dolardan fazla para cezası verdi. 

OSC, ülkenin menkul kıymetler yasalarını ihlal edildiğini ve aynı zamanda kayıt dışı varlık ticaret platformlarının işletildiğini öne sürerek Bybit ve KuCoin’e para cezası verdi. Ontario düzenleyicisi kısa bir süre önce yapmış olduğu duyuruda, KuCoin’in eyaletin sermaye piyasalarında yer almasına yasak getiren ve 1,6 milyon dolardan daha yüksek para cezasına çarptırdığını gösteren bir açıklama yayınladı. OSC aynı zamanda, bir uzlaşma anlaşması yapabilmek için Bybit’e de ceza verdiğini belirtti.

Bybit ve KuCoin’in Ontario menkul kıymetler yasalarına uymadığı öne sürüldü, fakat sadece Bybit’in OSC’nin yaptırımlarına cevap verdiği, açık bir diyalog içerisine girdiği, istenilen bilgileri sağladığı ve kayıt tartışmalarında yer almayı taahhüt ettiği aktarıldı.

kanada'dan bybit ve kucoin'e yüklü ceza! 5 1

OSC Uygulama Direktörü Jeff Kehoe, konu ile ilgili olarak şunları aktardı;

“Ontario’da faaliyet göstermek isteyen yabancı kripto varlık ticaret platformları, kurallara göre oynamalıdır, aksi takdirde yaptırım eylemiyle karşı karşıya kalmalıdır.”

Kurallara uymayanlara yaptırımlar devam edecek

Düzenleyici kurum tarafından uygulanan bu yaptırım, Ontario sakinlerine hizmet veren kripto para borsalarına karşınan pek çok uyarı ve yasal işlemin sonucu olarak değerlendiriliyor. Hatırlamak gerekirse Mart 2021’de OSC, eyaletinde aktif olarak rol oynayan kripto para firmalarının 2021 Nisan ayına kadar menkul kıymetler yasalarına uygun bir şekilde kayıt olmaları gereken son tarih verilmişti.

O tarihte yapılan açıklamalarda belirlenen kurallara uymayan şirketlere ceza verileceği aktarılmıştır. Şimdi ise elde edilen bilgilere bakılırsa, düzenleyiciye göre, kayıp yapılmaması halinde Bybit, Ontario operasyonlarına son verecek. Bunların yanı sıra ülkede onay alıp aktif olarak çalışmalarına devam eden kripto firmaları da yer alıyor. 1 Haziran itibarıyla, Ontario’da Fidelity Digital Assets, Bitvo ve Bitbuy de dahil olmak üzere sekiz şirketin, yasalara uygun kayıtlı şekilde kripto para platformları olarak çalıştığı belirtildi. Listede bulunan diğer şirketler;

kanada'dan bybit ve kucoin'e yüklü ceza! 2 2

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
altın vadeli i̇şlemleri bugün yükselişte - 24 haziran 1 1

Altın Vadeli İşlemleri Bugün Yükselişte – 24 Haziran

Sonraki Haber
sec başkanı'ndan“kripto kural kitabı” önerisi! neden gerekli? 6 4

SEC Başkanı’ndan“Kripto Kural Kitabı” Önerisi! Neden Gerekli?

İlgili Haberler