JPMorgan CEO’sunun Kripto Para Duruşu Her Geçen Gün Sertleşiyor!

Özlem Özbek
jpmorgan ceo’sunun kripto para duruşu her geçen gün sertleşiyor! jpmorgan ceosunun kripto para durusu her gecen gün sertlesiyor1
Bitlo

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, kripto varlıkları merkezi olmayan Ponzi şemaları olarak değerlendirdi.

JPMorgan CEO’su, 21 Eylül’de Meclis Finansal Hizmetler Komitesi tarafından düzenlenen gözetim duruşmasına katıldı. Amerika Birleşik Devletleri (ABD) milletvekilleri önünde ifade veren CEO Jamie Dimon: “Bitcoin gibi para birimi olarak adlandırdığınız kripto tokenleri” konusunda “büyük şüpheci” olduğundan söz etti. Ek olarak ise kripto paraları Ponzi şemaları olarak nitelendirdi.

JPMorgan: “Kripto Paralar Ponzi”

Jamie Dimon, 21 Eylül’de Meclis Finansal Hizmetler Komitesi tarafından düzenlenen duruşmaya katıldı ve sorulara yanıt verdi. CEO’ya sorulan ilk soru onu, “kripto para alanında daha aktif olmaktan alıkoyan noktanın ne olduğu” oldu. Soruya yanıt veren Dimon, blockchain, DeFi, akıllı sözleşmelerin değerli olduğunu söylerken, kripto paraları eleştirmeye başladı:

jpmorgan ceo’sunun kripto para duruşu her geçen gün sertleşiyor! jpmorgan ceosunun kripto para durusu her gecen gün sertlesiyor

“Blockchain teknolojisini kullanan, yenilikçi akıllı sözleşmelere sahip olan ve sağlam DeFi altyapılarına sahip olan projelerde değer görüyorum. Fakat bana kalırsa “para birimi” olmaya çalışan ya da olan tokenlar merkeziyetsiz ponzi şemalarından ibaret.”

İkinci soruda AB stablecoin taslağı hakkında ne düşündüğü soruldu. Dimon bu soruya yanıt olarak, sistematik bir şekilde düzenlenen stablecoinlerin yanlış olmadığını düşündüğünden söz etti.

CEO genel olarak kripto paralara karşı sert duruşuyla ön plana çıktı. Bilindiği üzere kendisi daha önce de Bitcoin’i “dolandırıcılık” olarak tanımlamıştı. Duruşma kapsamında, diğer üst düzey ABD banka CEO’larına kripto madenciliği hakkındaki planları soruldu. Citigroup CEO’su, Bank of America CEO’su ve Wells Fargo CEO’su, bankalarının bu şekilde bir niyeti olmadığından söz ettiler.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
güney kore, metaverse'ün güvenliği i̇çin meta'yla görüştü! güney kore metaverseün güvenligi icin metaya basvurdu

Güney Kore, Metaverse’ün Güvenliği İçin Meta’yla Görüştü!

İlgili Haberler