JPMorgan, “Bitcoin Daha da Baskı Altında Kalabilir”

İpek Kulaksız
jpmorgan,
Bitlo

Bankacılık alanındaki devlerden JPMorgan, Bitcoin’in (BTC) gelecek günlerde daha fazla satış baskısıyla karşı karşıya kalacağını söyledi.

JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, yakın tarihli bir rapor kapsamında Bitcoin boğalarının şu an zor zamanlar geçirdiğini söylemişti. Analisti Nikolaos Panigirtzoglou’ya göre, Bitcoin (BTC) yatırımcıları gelecek günler içerisinde daha fazla satış baskısıyla karşılaşabilirler. daha önce de belirtildiği üzere Bitcoin madencileri, düşük seviyelere rağmen satış yapmaya devam ediyor. Bu satış baskıları, BTC fiyatlarına da baskı yapıyor. Panigirtzoglou, madencilerin kripto paralarını yılın üçüncü çeyreğine kadar satmaya devam edeceklerini belirtti.

Madenci göçü yaşanabilir

Yazının hazırlandığı sırada Bitcoin (BTC), 21,315 dolardan işlem görmekteydi. JPMorgan, Bitcoin için makul değerin Mayıs ayı içerisinde 38.000 dolar olduğunu belirtmişti. En büyük kripto para birimi, aşırı satış baskısı altında kalması sebebiyle ayın ilk günlerinde 17.600 dolar seviyesine kadar indi. Elde edilen verilere göre Bitcoin, rekor zirvesinden tam olarak %68.95 oranında geriledi. Son olarak ise, 23 Haziran’da BTC’in madencilik zorluğu yılın ikinci ve en büyük düşüşünü yaşadı. Madenciler, giderleri ve kredileri karşılayabilmek için BTC satışı yapmaya da devam ediyor. Bitcoin satışlarının devam etmesi halinde piyasadaki baskı da artacaktır. Madencilik zorluğu, piyasa düşüşleri sırasında önemli ölçüde ortaya çıkmaya da devam ediyor. Öyle ki artık kar elde edemeyen madenciler, ekipmanlarını kapatmak zorunda kalıyor. Örnek vermek gerekirse, Bitcoin madencilik zorluğu, madencilerin bir anda toplu göç etmesine sebep olurken, 2018 kripto ayı piyasasında %15’ten fazla düşüş yaşatmıştı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ayı piyasasının en kötüsü 2022 oldu 2 6

Ayı Piyasasının En Kötüsü 2022 Oldu

Sonraki Haber
bitcoin, altcoin, dolar ve altın haftaya nasıl başladı? 5 2

Bitcoin, Altcoin, Dolar ve Altın Haftaya Nasıl Başladı?

İlgili Haberler