Jp Morgan Açıkladı: Perakende Kripto Ticareti İyileşiyor mu?

Özlem Özbek
jp morgan açıkladı: perakende kripto ticareti i̇yileşiyor mu? 3 6
Bitlo

Kripto piyasalarında son birkaç aydır devam eden yoğun baskılar, Bitcoin’in (BTC) yükselişe geçmesiyle son ermiş gözüküyor.

Kripto para piyasaları son aylarda oldukça hareketli günler geçiriyor. Ani ve sert düşüşler, tasfiyeler, iflaslar, alış satış işlemlerini durdurma gibi daha pek çok olay kripto paraları etkiledi. Yüksek tasfiyelerin ortasında, BTC’nin 22.000 doların üzerinde yoluna devam etmesi, fiyatının yakın gelecekte nasıl olacağı konusunda merak uyandırıyor.

Kripto da kaldıraç döneminin sonu mu geldi?

JP Morgan tarafından hazırlanan raporlara göre perakende yatırımcılar arasında kripto varlıklara olan ilgi daha da büyüyor. Raporda yer alan bilgilere göre kaldıraç azaltmanın son dönemleri gelmiş gözüküyor. Fakat veriler, piyasada halen önemli düzeyde likidasyon olduğunu gösteriyor. JP Morgan’ın belirttiği üzere düşüş trendinde kötü günlerin geride kaldığını ve artık toparlanma zamanı geldi. Bunun yanı sıra Morgan;

“Mayıs ve Haziran’da görülen, 2018’den bu yana en yüksek gerileme süreci bitmiş gözüyor. Yatırımcılar, 19 Eylül’de başlayacak olan Ethereum birleşmesini bekledikleri için kripto piyasaları son haftalarda toparlandı.”

jp morgan açıkladı: perakende kripto ticareti i̇yileşiyor mu? 2 13

Perakende yatırımcıları toparlanmada olumlu etki yaratıyor

Vadeli işlem piyasası ve perakende alanı arasında açık bir fark bulunuyor. JP Morgan raporu, varlık fiyatlarında yaşanan toparlanmanın henüz kripto fonunda veya vadeli işlemler arasında görülmediğini gösteriyor. Verilerden anlaşılacağı üzere perakende yatırımcılar kripto alanında talebi yükseltiyor. BTC’nin fiyat geçtiğimiz ayın en düşük seviyesinden bu yana yaklaşık olarak %30 oranında artış yaşadı.

Bu olumlu düşüncelere karşılık Wall Street bankasının üst düzey yöneticisi makroekonomik kısımda en kötü günlerin henüz gelmediğini söylüyor. Bunun yanı sıra Goldman Sachs CEO’su David Solomon ise ABD’deki enflasyon oranının henüz zirve seviyeye çıkmadığını belirtti. Ülkenin enflasyon verileri yakın zamanda yükselişe geçerse bu da kripto piyasasının düşmesine sebep olabilir.

 

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
epic games, minecraft gibi nft yasağını benimsemeyecek 1 31

Epic Games, Minecraft gibi NFT Yasağını Benimsemeyecek

Sonraki Haber
tayvan, kredi kartıyla kripto varlık alma i̇şlemlerini durdurdu adsiz tasarim 2

Tayvan, Kredi Kartıyla Kripto Varlık Alma İşlemlerini Durdurdu

İlgili Haberler