Jon Cunliffe: Kripto Paralarda Yaşanan Düşüşten Güçlü Çıkanlar Çok Büyüyecek

Cem Yilmaz
jon cunliffe: kripto paralarda yaşanan düşüşten güçlü çıkanlar çok büyüyecek jon
Bitlo

İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Jon Cunliffe, Zürih’te düzenlenen Point Zero Konferansı’na katıldı ve kripto paralarda yaşanan son düşüşlerle ilgili görüşlerini ifade etti. Cunliffe, kripto paralarda yaşanan düşüşlerde ayakta kalabilmeyi başaran projelerin gelecekte Amazon gibi eBay gibi büyüyebileceklerini söyledi. 

Cunliffe, dotcom balonunu örnek göstererek 5 trilyon dolarlık bir varlığın piyasadan silindiğini ve bu çöküşten sonra ayakta kalanların bambaşka seviyelere geldiğini ifade etti. Cunliffe konu hakkında şu sözleri kullandı:

“Ben benzerliği dotcom balonuyla kuruyorum. O dönem 5 trilyon dolar piyasadan silinmişti. Birçok şirket yok oldu ama teknoloji kaldı. Ve 10 yıl sonra da, o krizde hayatta kalmayı başaranlar, yani Amazon ve eBay gibi şirketler, bugünün en dominant oyuncuları oldular”

Kripto paralara da değinen Cunliffe, kripto para piyasalarında yaşanan düşüşün kısa vadede devam etmesinin sağlam projeleri yok etmeyeceğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

“Önümüzdeki aylarda ne olursa olsun, kripto para teknolojisi ve ekonomisi gelişmeye ve ilerlemeye devam edecek. Gelecekte piyasalar üzerinde çok büyük etkileri olacağını düşünüyorum.”

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
cardenas markets, mağazalarına kripto atm’si kuruyor dkso

Cardenas Markets, Mağazalarına Kripto ATM’si Kuruyor

Sonraki Haber
shark tank yıldızı kevin o’leary’nin kripto adımları devam ediyor!

Regülasyonların Olması Kurumsal Yatırımcıyı Çeker mi? Kevin O’Leary Yorumu!

İlgili Haberler