Japonya’nın En Büyük Bankası Blockchain Ödeme Ağı Projesini İptal Edecek mi?

Gülcan Uyanıker
japonya’nın en büyük bankası blockchain ödeme ağı projesini i̇ptal edecek mi? japonyanin en buyuk bankasi blockchain odeme agi projesini iptal edecek mi
Bitlo

Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), yavaş iş büyümesini gerekçe göstererek blok zinciri ödeme ağı projesini kapatmaya hazırlanıyor.

Japonya’nın en büyük bankası MUFG, Global Open Network Japan (GO-NET Japan) blok zinciri ödeme ağını askıya almaya başladığını duyurdu.

MUFG ve ABD merkezli bulut hizmeti şirketi Akamai Technologies, 2019 yılında GO-NET’in bir yan kuruluşu olarak GO-NET Japan’ı kurdu. O zaman, Blockchain ödeme ağı, Nesnelerin İnterneti (IoT) entegrasyonu ile saniyede bir milyon işlem sağlayacak şekilde tasarlandı.

Banka, Blockchain ödeme ağından vazgeçme nedeni olarak COVID-19 salgını da dahil olmak üzere çeşitli faktörlerin neden olduğu ağın yavaş büyümesini gösterdi.

MUFG, GO-NET Japonya’nın ölçeklendirme için gerekli ağ etkisini elde edemediğini vurguladı. Bu nedenle bankacılık devi, makul bir sürede somut bir ticari başarı olmayacağı sonucuna vardı.

MUFG, GO-NET ısrarla söylemesine rağmen gelişen finansal ortamda diğer girişimleri sürdüreceklerini vurguladı. Banka, Japonya’da bir kripto borsası başlatmak için geçen yıl Coinbase ile ortaklık kurdu.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
avrupa birliği kripto paraları yasaklayacak mı?

Avrupa Birliği Kripto Paraları Yasaklayacak mı?

Sonraki Haber
apple store saldırganı 200 milyon dolar değerinde kripto para talep etti!

Apple Store Saldırganı 200 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Talep Etti!

İlgili Haberler