İSLAM MEMİŞ : Bitcoin’in yaz aylarında 50.000 dolar seviyesine ulaşacağını düşünüyorum!

Gözde Kılıç
i̇slam memiş altın, dolar, euro, kripto
Bitlo

İslam Memiş Altın, Dolar ve Bitcoin’i Yorumladı!

İSLAM MEMİŞ : Dolar kuru için alım fırsatının Nisan ayı son olduğunu söylemiştim!

Mayıs , Haziran , Temmuz bekleme ayı ve yeni zirveler görebiliriz.

Dolar kurunda 16.40 seviyesi kırmızı çizgidir! Bu seviyelerin üzerinde ataklar gelirse dolar kurunda 17.40 seviyeleri görülebilir!

 TCMB faiz kararı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın TL ile ilgili açıklayacağı paketler TL üzerinde önemli olacak. Önemli olan soru: TCMB faiz kararı ne olacak? Faiz metninde piyasaya nasıl mesaj verecek? Hazine Bakanlığı: Dövize olan talebi nasıl engelleyecek? 

Bu soruların netleşmesi için gözler TCMB faiz kararında ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda.

Kişisel öngörüm : Ben bu seviyelerden döviz almayı tercih etmem! 14.70 gibi rakamlardan alım yapan ve bu seviyeleri kar satışı yapmak isteyen yatırımcıların seviyesi burası. Ben pariteyle ons bazında altın ve gümüş almayı tercih ederim. 

İslam Memiş Altın Yorumu

Altın 1867 dolar gümüş 1947 direnç seviyeleri. bu seviyeler test edildikten sonra kar satışları gündeme gelebilir.  Ben kısa vadeli ons altında 1834 – 1830 dolar destek seviyesi olarak, ons gümüşte 21.50 destek seviyesi olarak takip ediyorum.

Bitcoin’de yaz aylarında 50.000 seviyesini görebiliriz! 

Dolar varlıklarında, emtia varlıklarında hareketlenme var. Euro/Dolar paritesi 1.07 seviyesine kadar yükseldi. Sterlin/dolar paritesi 1.2540 seviyesine kadar yükseldi. Ons altın 1780 doları test ettikten sonra 1860 dolar seviyesine kadar yükseldi. 

Borsalarda  ve diğer varlıklarda hareketlenme varken kripto paralarda hareketlenme göremedik.

Kripto paralarda kontrollü bir mekanizmanın içindeyiz. Bitcoin‘i 30.000 dolar seviyesinin üzerinde bilerek tutuyorlar. Kripto paraları özellikle baskılıyorlar.  30.000 doların üzerine gelince art arda açıklamalar geliyor.

Enflasyon artmaya devam ettiği süreçlerde her ne kadar altın ve gümüş baskılanma süreci olsa da kripto paraların şansının olduğunu düşünüyorum.

Yukarı yönlü hamlelerde 34.000-35.000 bandını görebiliriz ve özellikle yaz aylarında 50.000 dolar seviyelerini göreceğiz!  Bir sabah gözümüzü açtığımızda kripto paralarda %8 ve %10 seviyelerinde yükseliş görebiliriz.

Paranfil YouTube Kanalını takip edin: https://www.youtube.com/c/Paranfilcom 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
polkadot’un kurucusu yatırımcıları uyardı! ldşsld

Polkadot’un Kurucusu Yatırımcıları Uyardı!

Sonraki Haber
lido finance, terra ağında olmayacak! lido

Lido Finance, Terra Ağında Olmayacak!

İlgili Haberler