İran’da Kripto Madenciliği Yasası Değişti!

Cem Yilmaz
i̇ran’da kripto madenciliği yasası değişti! adsiz tasarim 52
Bitlo

Kripto paralar hayatın her alanında kendine yer edinirken, ülkeler de kripto paralar adına olumlu veya olumsuz yeni düzenlemeler getirmektedir. İran, kripto para madenciliği konusunda yeni düzenlemeler getirerek madencilik yasasını değiştirdi.

İran Enerji Bakanlığı, kripto para madenciliği yapan kişilerin yenilenebilir enerjiye erişmesini kolaylaştırmak için yeni düzenlemeler getirdi.

Yeni yasaya göre, ülkede lisanslı olarak madencilik yapan kişiler yenilenebilir kaynaklardan üretilen elektriği daha düşük ücretlerle satın alabilecekler. 

Yasada yenilenebilir enerjiyle madencilik yapan şirketlerin, ülkenin elektrik şebekesini kullanmak için vergi ödemeyeceği de belirtildi. 

Ülkede yasadışı madencilik yapan kişilere ise cezalar kapıda diyebiliriz. Yasadışı madencilik faaliyeti yürüten kişilere cezaların %400 artırılacağı ve bu tip madenciliğin önüne geçmek için katı önlemler getirileceği sözü verildi. İran’da mayıs ayı verilerine göre yasadışı madencilik yapan 7.000 yer tespit edildi ve kapatıldı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
i̇slam memiş: fed faiz kararı sonrası dolar, altın ve kripto paralar nasıl etkilenecek? 1 34

İslam Memiş: FED Faiz Kararı Sonrası Dolar, Altın ve Kripto Paralar Nasıl Etkilenecek?

Sonraki Haber
el salvador maliye bakanından bitcoin ile i̇lgili açıklama! adsiz tasarim 53

El Salvador Maliye Bakanından Bitcoin ile İlgili Açıklama!

İlgili Haberler