IntoTheBlock

Cem Yilmaz
intotheblock on chain analizi
Bitlo

On-Chain Analizi serimizde daha önce LookIntoBitcoin ve Glassnode Studio web sitelerindeki indikatörlerimizi incelemiştik. Bu yazı ile birlikte IntoTheBlock platformunu inceleyip, hangi indikatörler var bizlere ne gibi faydalar sağlayabilecek onlara bakacağız.

On-Chain verileri ile ilgili bilgi paylaşan birçok platform vardır, şimdi ise IntoTheBlock web sitesine giriş yapacağız.

intotheblock ekran resmi 2022 03 28 09.46.57

Platforma girdiğinizde böyle bir arayüz karşılamaktadır. Platformun aylık bir ücretinin olduğunu belirtmekte fayda olacaktır ancak dilerseniz kayıt gerçekleştirip 1 haftalık ücretsiz erişim sağlayabilirsiniz.

intotheblock ekran resmi 2022 03 28 09.49.04

 

Platforma giriş yapınca bizleri böyle bir ekran karşılamaktadır. Üst kısımda Price Predictions diye bir alan karşılamaktadır bizleri. Bu yazımızda sadece bu alanı inceleyeceğiz.

Buradaki durumu özetleyecek olursak Bitcoin ve Ethereum, Litecoin gibi altcoinlerde saatlik olarak bir fiyat yönüyle ilgili tahminler belirtilmektedir. Bu tahminler saatlik olarak verilmektedir.

Bu fiyat tahminlerinin gerçekleştiği olduğu gibi gerçekleşmeme durumunun da olduğunu belirtmekte fayda olacaktır. Bitcoin, Ethereum ve Litecoin özelinde bunu incelediğimizde bu duruma bağlı kalınamayacağını ve oldukça risk taşıdığını anlamak kolay olacaktır.

IntoTheBlock sitesinin şu an ki değerlendirmelerine göre Bitcoin Türkiye saati ile 09.00-10.00 saatleri arasında düşüş yaşayacaktır. Bir önceki tahmin 08.00-09.00 saatleri içerisinde yapılmıştır. Kapanış fiyatları baz alınarak bunun üzerinden bir tahmin durumu söz konusu olmaktadır. Bitcoin’in şu an ki güncel durumuna bakıldığında düşüş tahmin edilmektedir ve Bitcoin’in yanındaki ‘Down’ yazısı bunu ifade etmektedir. Bugün içerisindeki doğruluk oranı ise %29.73 olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ethereum’da ise Türkiye saati ile 09.00-10.00 saatleri arasında bu durum hakkında bir karar verilememektedir. Bugün yapılan tahminlerde %56.52’lik bir oranla yön doğru bilinmiştir. Yön hakkında bir fikir belirtilmediğinde ‘Not Confident Enough’ yazısı yer alır. 

Litecoin’de ise Türkiye saati ile 09.00-10.00 saatleri arasında bir yükseliş beklentisi söz konusudur ve bugün içerisindeki yapılan tahminlerin başarı oranı %57.14 olarak karşımıza çıkmaktadır. Litecoin’deki yükseliş tahminin olduğunu Litecoin alanındaki ‘Up’ yazısı ile anlayabilmekteyiz.

Serimizin bu yazısında IntoTheBlock web sitesini anlatmaya çalıştık. Bir sonraki yazımızda ​​IntoTheBlock’daki  metrikleri incelemeye başlayacağız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
deutsche bank’ın nft raporu: instagram, nft pazarının büyümesine yardımcı olacak

Deutsche Bank’ın NFT Raporu: Instagram, NFT Pazarının Büyümesine Yardımcı Olacak

Sonraki Haber
115 dolara bored ape yacht club nft’si satıldı! bored

115 Dolara Bored Ape Yacht Club NFT’si Satıldı!

İlgili Haberler