İngiltere ve Galler Hukuk Komisyonları Kriptoyu Mülk Olarak Tanımak İstiyor!

İpek Kulaksız
i̇ngiltere ve galler hukuk komisyonları kriptoyu mülk olarak tanımak i̇stiyor! 17 1
Bitlo

İngiltere ve Galler Hukuk Komisyonu, kripto para birimlerine yasal haklar vermek için yeni bir mülkiyet türü oluşturmayı önerdi.

İngiltere ve Galler Hukuk Komisyonu, kripto piyasası ile ilgili varlık sınıfının çeşitli yönlerini ele alan bir danışma belgesi yayınladı. Makale, mülkiyet haklarının nesneleri olarak belirli dijital varlıklar ile ilgili yasalar hakkında reforme etmek üzerine çalışıyor. Konuyla ilgili komisyon, 4 Kasım 2022’ye kadar yorum ve yanıtları kabul edecek. Bu durumun yatırımcılar için güvenli olacağına değinildi. İstişare belgesi öncelikle kripto para birimleri ve NFT’ler için özel hukuk ilkelerini ve özel mülkiyet yasalarından faydalanır.

Kripto mülkiyet hakları

Kripto varlıklara mülkiyet haklarının verilmesi, pek çok modern ve karmaşık yasal ilişkilerin doğru bir şekilde karakterize edilmesine yardımcı olur. Hukuk komisyonu, bu yasal hakların pek çok ülke için bir öncelik olan yatırımcıların korunmasına yardımcı olacağına inanılıyor. Yardımcı olunacak nokta ise, yatırımcıların hırsızlık veya dolandırıcılık halinde zararının karşılanmasına dair talepte bulunmasını kolaylaştırmasıdır. Komisyon, blockchain tabanlı varlıklar gibi yeni tasarlanan öğeler için de yeni bir kategori oluşturmak istiyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
dogecoin ne kadar? dogecoin fiyat yorumu ve tahminleri 7 5

Dogecoin Ne Kadar? Dogecoin Fiyat Yorumu ve Tahminleri

Sonraki Haber
kripto para piyasası 2 gündür kayıp yaşıyor, bitcoin ne durumda? 21

Kripto Para Piyasası 2 Gündür Kayıp Yaşıyor, Bitcoin Ne Durumda?

İlgili Haberler