İngiltere Merkez Bankası’nın Üst Düzey Yöneticisi Kripto Güvenlik Platformu Fireblocks’a Katıldı

Cem Yilmaz
i̇ngiltere merkez bankası'nın üst düzey yöneticisi kripto güvenlik platformu fireblocks’a katıldı ee
Bitlo

İngiltere Merkez Bankası’nın üst düzey yöneticilerinden Varun Paul, kripto güvenlik platformu olan Fireblocks’a katılmak için İngiltere Merkez Bankası’ndaki görevinden ayrıldığını duyurdu.

Paul, İngiltere Merkez Bankası’nda Fintech Merkezi Başkanı olarak görev yaptı. Varun Paul, kripto karşıtı olan bir kurumdan ayrılarak bir kripto güvenlik platformuna geçiş yaptı.

İngiltere Merkez Bankası Fintech Merkezi Başkanı olarak 13 yıldan fazla bir süre orada geçiren Varun Paul, İngiltere Merkez Bankası’ndan ayrıldı. Kripto güvenlik platformu olan Fireblocks’ta rol alacak.

Paul, LinkedIn’deki yakın tarihli bir gönderide, on yıldan fazla bir süre orada çalıştıktan sonra İngiltere Merkez Bankası’ndan ayrılışını “duygusal bir gün” olarak nitelendirdi ve finans kurumunda geçirdiği yıllardan keyif aldığını açıkladı.

Paul, İngiltere Merkez Bankası’nda Fintech Merkezi Başkanı olarak görev yaptı.

Paul’un kripto paralara karşı çıkan, eleştiren bir kurumdan çıkıp bir kripto ile ilgili alana geçmesi oldukça ilginç.

Geçen yıl Mayıs ayında, İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, kripto para yatırımcıları sektöre girerken son derece dikkatli olmaları konusunda uyarmıştı. Ona göre, kripto para birimlerinin “gerçek bir değeri yoktur” ve onlara yatırım yapan kişiler tüm paralarını kaybedebilir:

“Bunu çok açık bir şekilde tekrar söyleyeceğim. Tüm paranı kaybetmeyi göze alıyorsan satın al.” ifadelerinde bulunmuştu.”

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
serena willams:

Serena Willams: “Bitcoin Güçlü Bir Yatırım Aracıdır”

Sonraki Haber
tabut dansı videosu nft olarak 1 milyon dolara alıcı buldu 23

Tabut Dansı Videosu NFT Olarak 1 Milyon Dolara Alıcı Buldu

İlgili Haberler