İngiltere, Kripto Parayla İlgili Çalışmalarında Geri Adım Atıyor

İpek Kulaksız
i̇ngiltere, kripto parayla i̇lgili çalışmalarında geri adım atıyor 5 2
Bitlo

İngiltere hükümeti, kişisel kripto para cüzdanları ile ilgili çalışmalarında geri adım atıyor.

Başlangıçta düşünülen söz konusu bu düzenlemede, kişisel kripto para cüzdanlarına transfer yapmak isteyen herkesin alıcıya ait olan bilgileri de vermesi isteniyor. İlk olarak geçtiğimiz Temmuz ayı içerisinde duyurusu yapılan bu plan ile kripto paralar ile ilgili olarak hazırlanacak finansal standartlarda hizmetler ile tutarlılık olması bekleniyor. Bunun yanı sıra kara para aklama ve terör faaliyetlerinin finansmanının önüne geçebilmek amacıyla G20 Mali Eylem Görev Gücü (FATF) standartlarına atıf yapılarak paranın göndericisinin ve alıcısının düzgün bir şekilde belirlenmesi gerektiğinin altı çizildi.

1000 euronun üzerindeki transferlerde ekstra bilgi istenecekti

Eklenmesi gereken kurallara göre, 1000 euro altında transfer gerçekleştiren kişiler için sınırlı düzeyde bilgi yeterli olurken, bu tutarın üzerine çıkıldığında ise, gönderenin alıcı ile ilgili daha fazla kişisel bilgi vermesi talep ediliyordu.

Yüksek riskli işlemler sınırlandırıldı

Bugün içerisinde yapılan değişikliklere göre de tüm şahsi transferler için alıcı ve gönderici bilgilerinin toplanmasının yerine, kripto para borsalarında olduğu üzere, kripto varlık hizmeti veren şirketlerin bu bilgileri sadece yasa dışı finansman anlamında yüksek risk barındıran işlemler için isteyecek.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin (btc) madencileri satış i̇şlemlerini yavaşlatıyor 2 4

Bitcoin (BTC) Madencileri Satış İşlemlerini Yavaşlatıyor

Sonraki Haber
gram gold (altın) token (gramg) nedir?

Gram Gold (Altın) Token (GRAMG) Nedir?

İlgili Haberler