Huobi, Çin’den Ayrılma Kararı Aldı

Gülcan Uyanıker
i̇yi̇ parti genel başkan yardımcısından kriptolara dair açıklama!
Bitlo

Çin Halk Bankası’nın (PBOC) Eylül ayında kripto para işlemlerini yasa dışı ilan ettiğini açıklamasının ardından piyasalarda kısa süreli bir düşüş yaşanmıştı. Çin’in en büyük borsalarından biri olan Huobi, açıklamanın ardından kısa bir süre sonra Çin’den çıkış kararı aldığını belirtmişti.

Karar Oy Birliğiyle Verildi

Pay sahiplerinin de katılımıyla gerçekleşen toplantıda, katı düzenlemelerin ardından Huobi ülkeden ayrılmaya karar verdi. PBOC’nin açıklamasının ardından Huobi Çin ana karasından yeni kullanıcı kabul etmeyeceğini, bu bölgeye ait kullanıcı hesaplarını yılbaşına kadar kapatacaklarını duyurdu.

Huobi: Ülkede Kalma Şansımız Kalmadı

Huobi kurucu ortaklarından Du Jun, Çin yasaklarının ardından Bloomberg’e verdiği röportajda düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

Geçmişte bu konuşmaları düzenleyicilerle tartışırdık ve ülkede kalma şansımız olup olmadığına bakardık. Ama bu sefer artık bir şans yok. Hedefimiz global bir şirket olmaktır. Bu yüzden Çin’den gelen yasaklara bir an önce uyum sağlamak ve bu konuya bir son vermek istedik. Ana şirketimiz Huobi Group da blok zinciri danışmanlığı ve varlık yönetimi hizmetleri sağlıyor ve gelirlerinin %70’inden fazlasını Çin dışından elde ediyor.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
circle sec davası

Circle, SEC’in Açtığı Dava ile Karşı Karşıya

Sonraki Haber
citadel ceo'su: kripto ticareti yapabilirz

Citadel CEO’su: Kripto Ticareti Yapabiliriz

İlgili Haberler