HSBC’den Büyük Adım! Asya’daki Müşteriler İçin Metaverse Fonu!

Gülcan Uyanıker
hsbc’den büyük adım! asya’daki müşteriler i̇çin metaverse fonu!
Bitlo

Bir dönem kripto para masası açma planının olmadığını açıklayan ve kripto paralar için hiç şeffaf değiller yorumunu yapan ancak daha sonra fikrini değiştiren HSBC, şimdi de Asya’daki müşterileri için metaverse fonu oluşturduğunu açıkladı. Portföyün ise başlangıçta çok büyük net varlıklara sahip müşteriler için açılacağı söylendi.

5 Alana Odaklanacak

HSBC’nin bu metaverse portföyü aktif olarak yönetilecek ve 5 alana odaklanacak. Bankanın odaklanacağı bu 5 alan; altyapı, bilgi işlem, sanal teknoloji, deneyim-keşif ve insan arayüzü olarak belirlendi Portföy, bankanın varlık yönetimi departmanı tarafından yönetilecektir.

Metaverse Ciddi Şekilde Büyüyecek!

Bankadan yapılan açıklamada, On-Demand metaverse stratejisi adı verilen fonun, önümüzdeki on yılda önemli ölçüde gelişmesi beklenen metaverse ekosistemini ve orada küresel olarak ortaya çıkacak büyüme fırsatlarını değerlendirmeyi amaçladığı da belirtildi. Hatırlanacağı üzere banka Mart ayında Sandbox’tan arazi satın alarak platforma dahil olan ilk küresel banka olmuştu.

Bir başka küresel bankacılık şirketi olan Citi, son raporunda metaverse’ün 2030 yılına kadar 13 trilyon dolarlık bir piyasa değerine ulaşabileceğini belirtti.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
riot blockchain 511 bitcoin üreterek rezervini 6062 btc’ye yükseltti!

Riot Blockchain 511 Bitcoin Üreterek Rezervini 6062 BTC’ye Yükseltti!

Sonraki Haber
starbucks nft sektöründe yerini alıyor rr 1

Starbucks NFT Sektöründe Yerini Alıyor

İlgili Haberler