HSBC, Otomotiv Satışlarında Blockchain Teknolojisini Kullanacak

Özlem Özbek
hsbc, otomotiv satışlarında blockchain teknolojisini kullanacak hsbc otomotiv satislarinda blockchain teknolojisini kullanaca
Bitlo

HSBC, Contour Platformu aracılığıyla Çin merkezli otomobil üreticisi SAIC Motor ve Suudi Arabistan’daki otomotiv acentesi Rich Group ile Blockchain temalı toplantı yaptı.

Blockchain teknolojisinin, veri gizliliği sağlaması ve işlem hızı konusunda güçlü bir performans sergilemesi dünyada büyük ilgi görmesine neden oldu. Bu teknolojiyi kullanarak insanlara kolaylık sağlamak isteyen HSBC, Contour Platformu ile iş birliği içerisinde hareket ediyor. Blockchain teknolojisinin üzerine kurulduğu ademi merkeziyetçilikten faydalanmak isteyen Contour, dünya çapındaki finansal kaynağını, 53 milyar dolar değerinde dijitalleştirmeyi amaçlıyor.

Blockchain teknolojisi yayılıyor

hsbc, otomotiv satışlarında blockchain teknolojisini kullanacak hsbc otomotiv satislarinda blockchain teknolojisini kullanacak1

HSBC, SAIC Motor ve Taajeer Grubu ile Blockchain temalı toplantı yaptı. Blockchain teknolojisinin sunduğu olanaklardan söz eden HSBC, geleneksel yöntemlerle yapılan işlemlerde yaşanan zorlukların Blockchain teknolojisiyle daha kolay bir şekilde aşılacağına değindi. Geleneksel işlemlerin yaklaşık on güne kadar sürdüğünü ve blockchain teknolojisiyle bu sürenin 24 saate kadar düşmesi bekleniyor.

Toplantının temel olarak odağında, bankacılık sektöründe yaşanan yoğun işlem ihtiyacının Blockchain’in teknolojisiyle kolaylıkla çözülebileceği aktarıldı. Contour’un CEO’su Carl Wegner, konuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada Orta Doğu’da Blockchain teknolojisi kullanılarak otomotiv satışına başlanacak ve bu durum dünyada ilk kez gerçekleşecek. HSBC ise dijital çağa ayak uydurmanın insan yaşamını daha kaliteli hale getireceğinin altını çizdi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bu altcoin'de kırılım çok yakın! bitcoin yükselisi altcoinleri nasil etkiledi1

Bu Altcoin’de Kırılım Çok Yakın!

Sonraki Haber
el salvador başkanı bukele, bir kez daha aday oluyor! baskan bukele el salvadora resmi adayligini duyurdu1

El Salvador Başkanı Bukele, Bir Kez Daha Aday Oluyor!

İlgili Haberler