Hong Kong’un Güvenlik Gözlemciliği Başkanı Kripto Para Yönetmeliği Önerecek

hong kong kripto para düzenlemesi

SFC başkanının Hong Kong ‘un İngilizce haber yapan gazetesi South China Morning Post’a (SCMP) yaptığı açıklamada. Hong Kong’un menkul kıymetler ve vadeli işlemler komisyonu (SFC) yatırımcıları korumak için kripto para düzenlemesi getirmeyi planlıyor.

Başkan Carlson Tong Ka-shing – SFC’deki pozisyonunu 19 Ekim’de Tim Lui Tim-leung’a devredecek – bir röportajda, güvenlik gözlemcisi Çin anakarasının yaptığı gibi kripto para birimi platformları üzerindeki bir yasayı dikkate almadığını söyledi. Toplam yasağın “mutlaka doğru yaklaşım” olduğunu düşünmüyorlar:

“Ticaret, ulusal sınırları aşabiliyorsa, bugünün internet dünyasında çalışmayacaktır. Onları yasaklasak bile, işlemler yurtdışı pazarlardaki platformlar aracılığıyla kolayca yapılabilir. ”

Resmi, kripto para değişimini düzenleyen yasal bir çerçevenin kesinlikle gerekli olduğunu belirtti ve SFC’nin bu tür platformların “yeni teknolojiler” olduğu ve menkul kıymet olarak görülmediği için dikkatle ele alacağını kaydetti. SFC’nin şu anki gereklilikleri altında kalmamalarına rağmen, Tong onları tüccarlara eşitlemeyi teklif ediyor:

“Bu platformların, lisanslı bir ticaret mekanınınkine benzer bir standart ile düzenlenip düzenlenemeyeceğini ve aynı zamanda yatırımcıların ilgisinin korunmasını sağlayıp sağlamadığını görmemiz gerekiyor.”

SMCP’ye göre, Hong Kong pazarında çalışan borsalar hareketi memnuniyetle karşıladı. Örneğin, BitMEX’in baş işletme sorumlusu Angelina Kwan gazeteye, düzenleyici otoritenin yeni bir endüstri geliştirmeye yardımcı olabileceğini söyledi. Ve Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, şirketin bu çerçeveler üzerinde proaktif bir şekilde hükümetle birlikte çalışacağını söyledi.

SFC kamuoyuna ilk para arzının (ICO) potansiyel sorunları hakkında en az iki kez uyarıda bulundu. Eylül ayında, ülke kripto yatırımlarının tehlikeleri konusunda bir uyarı yayınladı ve ICO’ların menkul kıymetler olarak kabul edilebileceğini vurguladı. 2018’in başlarında, kamuoyunu ICO’ların potansiyel riskleri hakkında hatırlatarak ve yatırımcıları gereken özeni göstermeye teşvik eden ikinci bir uyarı yayınlandı.

Bu Temmuz ayında SFC, yıllık raporunda, kripto ve ICO’larda “yakın bir zamanda” tuttuğunu ve uygun olduğunda müdahale edeceğini açıkladı.

Kripto para değişim borsalarının düzenlenmesi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Siz de görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorumlar bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın