Hive Blockchain BTC’lerini Tuttu ETH’lerini Sattı

Gülcan Uyanıker
şubat ayında beklenen blockchain oyun konferansları!
Bitlo

Kanadalı kripto para madenciliği şirketi Hive Blockchain, 2021 yılında 1768 Bitcoin, 41.966 Ethereum ve 46.239 Ethereum Ethereum Classic ürettiğini açıkladı. Şirket, Ethereum’un bir kısmının ve üretilen ETC’lerin tamamının yeni teknoloji cihazlarının alınması için satıldığını da açıklamasına ekledi.

Hive başkanı Aydın Kılıç da yaptığı açıklamada, şirketin geniş Bitcoin ve Ethereum madencilik ayak izinin yatırımcılara benzersiz bir değer gücü deneyimi sunduğunu da söyledi.

Üretilen Bitcoin Sayısı: 245

Açıklamada, hash oranında yaşanan %10’luk zorluk artışına rağmen 2021 yılı Aralık ayında üretilen Bitcoin sayısının Kasım ayına göre %12 daha fazla olduğu ve 245 Bitcoin’in çıkarıldığı da belirtildi. Ethereum üretiminin ise Aralık ayında Kasım ayına göre %7 azalarak 2178 olduğu açıklandı. Ethereum’da ise ağ zorluğunun %2 arttığı kayıtlara geçildi.

Kripto Para Piyasaları Düşerken Hisse Senedi Değerleri de Düştü

Birçok Blockchain ve kripto para şirketinde olduğu gibi hisse senedi değerleri de kripto para fiyat hareketleriyle doğru orantılı olarak hareket etmektedir. Dün kripto para birimlerindeki büyük düşüşler Hive hisselerinde de %5 düşüşe neden oldu. Bu durum diğer kripto para ve madencilik şirketlerinde de görüldü.

Bilindiği üzere Hive, Ağustos ayında dünyanın en büyük madencilik cihazı üreticisi Bitmain’den 1800 cihaz siparişi verdi. Teslimatların bu yılın ilk yarısında yapılması bekleniyor.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
barbie nft dünyasına adım atıyor

Barbie NFT Dünyasına Adım Atıyor

Sonraki Haber
el salvador, kobi̇'lere kripto bazında kredi sunmayı planlıyor

İşte Karşınızda El Salvador’un Bitcoin Rezervi

İlgili Haberler