Hacker’lar, Nomad’a 9 Milyon Dolar İade Yaptı

Özlem Özbek
hacker'lar, nomad'a 9 milyon dolar i̇ade yaptı 18 1
Bitlo

Nomad Blockchain köprüsüne yapılan hack olayında saldırganlar, 190,38 milyon dolar ele geçirmişti.

Nomad’ın fonlarını ele geçiren hackerlar, saldırıdan bir gün sonra çaldıkları fonların 9 milyon dolarlık kısmını Nomad’a iade ettiler.

9 milyonluk iade yapıldı

Blockchain güvenlik şirketi PeckShield, Nomad’in şu ana kadarki toplam olarak kaybının yaklaşık olarak yüzde 4,75’ine denk gelen kısmın iadesinin yapıldığı söylendi. Bu rakamda yaklaşık olarak 9 milyon doların iadesi anlamına gelmektedir. Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamalar şu şekildedir;

“Fonları izlemek için önde gelen bir zincir analiz şirketi ve kolluk kuvvetleriyle aktif olarak çalışıyoruz. İlgili herkes önümüzdeki günlerde gerekli önlemleri almaya hazır.”

Bunun yanı sıra kripto sorumlusu Anchorage Digital, iadesi gerçekleşen varlıklarla idare edecek ve koruyacak. Hackerların iade ettiği fonların büyük bir kısmı stablecoin’lerden oluşuyor. 3,78 milyon USDC ve 2 milyon USDT birden fazla adres üzerinden geri iade edildi. Blockchain köprüsüne yapılan saldırının tek bir kişi mi yoksa bir grup tarafından mı yapıldığı bilinmiyor. Ancak elde edilen bilgilere göre saldırının birden fazla saldırgan görünümü verilerek yapıldığı iddia ediliyor.

 

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
pos'a geçişin ardından ethereum'da yaşanacak olası durumlar 16 2

PoS’a Geçişin Ardından Ethereum’da Yaşanacak Olası Durumlar

Sonraki Haber
metaverse, singapur’da yasal hizmetlere entegre edilebilir 20 1

Metaverse, Singapur’da Yasal Hizmetlere Entegre Edilebilir

İlgili Haberler