Güney Kore Metaverse Yasası Neleri Kapsıyor?

İpek Kulaksız
güney kore metaverse yasası neleri kapsıyor? güney kore metaverse yasasi neleri kapsiyor
Bitlo

Kripto paralar üzerinde kurduğu baskılarla sık sık gündeme gelen Güney Kore, şimdi de Metaverse için yeni bir yasa çıkarmaya hazırlanıyor.

Teknolojik anlamda dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olarak kabul edilen Güney Kore, Metaverse alanında önemli adımlar atmaya hazırlanıyor.

Güney Kore, Haziran ayında Metaverse alanı için 177 milyon dolarlık bütçe ayırmasıyla gündeme gelmişti. Bu hamlesiyle, ilk kez bir devletin resmen Metaverse’e yatırım yaptığı ülke olarak anılan Güney Kore, şimdiki adımında ise “Metaverse Endüstrisi Teşvik Yasası”nı çıkartıyor. Söz konusu yasa milletvekili Eun-ah Huh tarafından meclise sunulacak. Metaverse alanına yönelik hazırlanan bu yasaya göre endüstrinin nasıl ve hangi yöne doğru ilerleyeceğine “Metaverse Politikaları Komisyonu” karar verecek.

güney kore metaverse yasası neleri kapsıyor? güney kore metaverse yasasi neleri kapsiyor1

Komisyon, Bilim ve Reknoloji Bakanlığı ile ortak bir şekilde hareket edecek. Yasa tasarısı hakkında şu an için elde edilen bilgiler bunlarla kısıtlıdır. Güney Kore, dijital paralar hakkında yaptığı çalışmalarla sık sık gündeme gelirken, geçtiğimiz Şubat ayından bu yana Metaverse alanında çalışmalara başlamış ve Haziran ayında ise “Dijital Yeni Anlaşma” adındaki yeni program kapsamında 177 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıklamıştı. Güney Kore bu alandaki çalışmalarına hızla devam ediyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
cardano daedalus cüzdanları i̇çin test sürümü yayında! cardano daedalüs cüzdanlari icin test sürümü yayinda1

Cardano Daedalus Cüzdanları İçin Test Sürümü Yayında!

Sonraki Haber
bitcoin'de kritik seviye!

Bitcoin’de Kritik Seviye! “20.000 Dolara” Tutunmaya Çalışıyor

İlgili Haberler