Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein; “Ters Bitcoin ETF’nin Onaylanması Kripto İçin İyi”

İpek Kulaksız
grayscale ceo'su michael sonnenshein;
Bitlo

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, ABD’deki ilk kısa yatırım fonu Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) piyasasına sürülmesinin kripto para birimi endüstrisi için olumlu bir adım olabileceğini iddia etti.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yeni Bitcoin bağlantılı olan ürünlerin onaylanmasının, zorlu düzenleyicinin e büyük kripto para biriyle çok daha rahat bir hal aldığını gösteriyor. SEC yeşil ışıklı ProShares’in Bitcoin vadeli ETF’si Ekim ayı içerisinde, 2021 boğa koşusunun ikinci kısmında bir kez daha çıkan kripto için bir dönüm noktası olarak görülüyordu. Ancak yinede düzenleyici, spot tabanlı bir Bitcoin ETF’yi onaylamaya yönelik her adımı şu ana kadar reddetti.

Sonnenshein, son düzeltmenin dibini aramadığına değindi

Cumartesi günü, Bitcoin fiyatı 17.500 seviyesine kadar gerilemişti. Ardından küçük de olsa bir toplarlanma yaşadı. Salı günü lider kripto para birimi BTC, 21.708 dolara kadar yükseldi. Bununla beraber pek çok analist, büyük bir sıçrama olabileceği için son fiyat artışlarına dikkat edilmesi gerektiğine değiniyor. NYSE Group başkanı Tom Farley, Bitcoin’in 17.000 dolar seviyelerini bir kez daha test edebilme ihtimali olduğunu belirtti.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
elon musk, dogecoin desteğini yinelerken, fiyatlar da artıyor 20

Elon Musk, Dogecoin Desteğini Yinelerken, Fiyatlar da Artıyor

Sonraki Haber
avrupa merkez bankası (ecb) başkanı lagarde kripto para ve defi hakkında konuştu 25

Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Lagarde Kripto Para ve Defi Hakkında Konuştu

İlgili Haberler