Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, SEC’i Dava mı Edecek?

Gülcan Uyanıker
grayscale ceo’su michael sonnenshein, sec’i dava mı edecek?
Bitlo

Miami’de düzenlenen ETF konferansında konuşan dünyanın en büyük dijital yatırım platformu Grayscale’in CEO’su Michael Sonnenshein, daha önce belirttiği gibi SEC’e dava açma fikrinin hala arkasında olduğunu söyledi.

SEC Kesinlikle Bakış Açısını Değiştirdi

Her senaryonun masada olduğunu belirten Michael Sonnenshein, açıklama yaparken şu ifadeleri kullandı:

SEC iki benzer konuyu inceliyorsa baktığı lensler de benzer olmalı. SEC’in sahip olduğu fırsata baktığınızda zaten var olan bir ürünü daha fazla koruma sağlayacak bir ürüne dönüştürme şansı olduğunu görüyorsunuz. SEC’in şu anda neyi beklediğini açıklamak zor. Çünkü yeni kabul edilen Teucrium ETF’e baktığınızda bunu görüyorsunuz. Çünkü kendileri vadeli işlem sözleşmelerinin spot piyasalara bağlı olduğunu söylediler. Sonuç olarak, SEC için önemli olan varlığın altında yatan temel piyasaysa, kesinlikle bakış açılarını değiştirmişlerdir.

Bir Sonraki Hedef, 1933 Yasasına Dayanan Bitcoin ETF!

Grayscale’in CEO’su, 1933 ve 1940 şirket yasalarına dayanan ETF’lere de atıfta bulunarak, SEC’in ProShares, Valkyrie ve VanEck gibi şirketlerin başvuru kabul ettiği Bitcoin vadeli ETF’lerinin 1940 şirketler kanununa tabi olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin vadeli ETF’leri büyük bir dönüm noktasıydı. Şu andan itibaren, SEC’in doğal adımı, 1933 yasasına dayalı bir Bitcoin ETF’i benimsemek olacaktır.

Yeni Ürünler de Geliyor

Şu anki ilk hedeflerinin GBTC hisselerini ETF’e dönüştürmek olduğunu belirten Sonnenshein, şirketin kripto evreninin farklı alt kümelerini hedefleyen daha fazla ürün çıkaracağını söyledi ancak konuyla ilgili detaya yer vermedi.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
shib topluluğu shıba inu token yakmaya devam ediyor

SHIB Topluluğu Shıba Inu Token Yakmaya Devam Ediyor

Sonraki Haber
shiba inu geliştiricilerinden yeni proje

Shiberse Platformunda Arazi Satışları Başladı

İlgili Haberler