Gram Silver (Gümüş) Token (GRAMS) Nedir?

Gülcan Uyanıker
gram silver (gümüş) token (grams) nedir?
Bitlo

Fiyatı gram gümüşe endeksli bir stablecoin olan Gram Silver Token (GRAMS), Avalanche (AVAX) blok zinciri üzerine inşa edilmiş bir kripto para birimidir. Bitlo tarafından üretimi yapılan bu kripto para biriminin fiziki karşılığı bulunmaktadır. Üretimi yapılan her Gram Silver Token (GRAMS) karşılığında şirketin kasasına aynı miktarda gram gümüş eklenmektedir. Fiziki gümüşlerde şirkete ait yüksek güvenlikli kasalarda veya banka hesaplarında saklanmaktadır.

Gram Silver Token (GRAMS) Projesi

Avalanche blok zinciri üzerinde yaratılmış olan Gram Sliver Token (GRAMS), 0,999 saflık derecesinde fiziksel gram gümüş karşılığında üretilmektedir. Fiziksel gümüş teminatları üreten şirketin kasasına eklenmeden GRAMS yaratılması mümkün değildir. Yatırımcılar GRAMS tokenlarını Avalanche blok zinciri ile uyumlu bir kripto para cüzdanında saklayabilmektedirler.   

GRAMS token ile gümüş arasındaki arz-talep dengesi akıllı sözleşme ile korunmaktadır. Üretilen her bir token için bu akıllı sözleşme sayesinde otomatik olarak şirketin kasasına fiziki gümüş eklenir. Yine bu sözleşme sayesinde şirketin kasasındaki gümüş miktarı azaldıkça aynı miktarda GRAMS token yakılır. Bu yöntem ile birlikte şirketin kasasındaki gümüş ve GRAMS arasında var olan 1’e1 oran her zaman korunur. Böylece GRAMS token piyasalarda yaşanan etkilenen ani fiyat dalgalanmalarından etkilenmez.

Blok zincir üzerinden 7/24 transfer edilebilen Gram Silver Token (GRAMS) ile gümüş yatırımcıları daha hızlı ve daha kolay ucuz işlem yapabilirler. Maksimum arzı bulunmayan bir kripto para birimi olan GRAMS token, teminatlı bir stablecoin’dir. GRAMS token arzı, fiziksel gümüşle arz – talep dengesini korumak amacıyla artırılabilir ve azaltılabilir. GRAMS, ani fiyat dalgalanmaları yaşanan kripto para piyasasında yatırımcı kitlesine fiyat istikrarı sunmaktadır.  

Gram Silver Tokenın (GRAMS) Yatırımcıya Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Gram Silver Token’da diğer tüm stablecoinler gibi yatırımcılarına fiyat istikrarı sağlayarak onları ani fiyat dalgalanmalarından korur. Her stablecoinin sunduğu avantajların yanı sıra GRAMS yatırımcısına bazı başka avantajlarda sağlamaktadır. 

Şeffaflık:

Yatırımcı kitlesini ani fiyat dalgalanmalarından koruyan stablecoinler yüksek seviyede karşı taraf riski bulundurmaktadır. Yatırımcılar genellikle stablecoini çıkaran şirketin beyanına güvenmek durumunda kalırlar. Kullanıcılarına yüksek oranda şeffaflık sunan Bitlo şirketi, GRAMS tokena karşı şirket hesaplarında bulundurulan fiziksel gram gümüş miktarını güncel olarak web sitesi üzerinden paylaşmaktadır.

Kolay Erişim:

Blockchain teknolojisinin sunduğu imkanlar sayesinden GRAMS token yatırımcıları, dünyanın her yerinde gün ve saat fark etmeksizin gram gümüş işlemi  gerçekleştirebilmektedirler. 

Cüzdandan Cüzdana İşlem:

Gram Silver Token (GRAMG), AVAX uyumlu kripto para cüzdanlarında tutabilir ve günün her saati bir cüzdan adresinden diğer cüzdan adresine kolaylıkla gönderebilirler. Eşler arasında ve merkeziyetsiz bir şekilde gerçekleşen GRAMS token işlemleri yapılırken aracı kurumlara gerek duyulmaz. 

Ucuz ve Hızlı Transfer:

Fiziki gümüş ile yapılan işlemlerin aksine Gram Silver Token (GRAMG) gönderimi yapılırken, gönderdiğiniz cüzdanın dünyanın neresinde olduğunun bir önemi yoktur. Gram Silver Token ile yapılan işlemler fiziki gümüş ile yapılan işlemlerden çok daha hızlı ve ucuz bir şekilde gerçekleşir.

Ticari Faaliyetlerde Ödeme Yapma:

Hızla yaygınlaşan ve kabul görülmeye başlayan kripto para birimleri düzenlemelerin izin verdiği ülkelerde ödeme aracı olarak kullanılmaya başlandı. Kripto para birimleri ile ödeme yapmanın yasal olduğu ülkelerde Gram Silver Token (GRAMS) ile de ödeme yapılabilir. Fiyat dalgalanmalarından etkilenmediğinden GRAMS token, iyi ve istikrarlı bir ödeme aracıdır. 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
i̇ran, kripto madenciliği çiftliklerinin fişini çekiyor 15 1

İran, Kripto Madenciliği Çiftliklerinin Fişini Çekiyor

Sonraki Haber
son 24 saatte en karlı 6 varlıktan biri shiba inu oldu 16 2

Son 24 Saatte En Karlı 6 Varlıktan Biri Shiba Inu Oldu

İlgili Haberler