Google Trends Verilerine Göre Mart Ayının En Çok Aranan Kripto Para Birimleri Açıklandı!

Gülcan Uyanıker
google trends verilerine göre mart ayının en çok aranan kripto para birimleri açıklandı!
Bitlo

Google Trends verilerine göre Bitcoin (BTC), Terra (LUNA), Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB) ve Avalanche (AVAX), geçtiğimiz ay dünya çapında en çok aranan kripto varlıklar oldu.

En büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Mart ayında birçok iniş ve çıkış yaşadı. Bitcoin’in değişken doğası Google aramalarına da yansıdı. Ukrayna ile Rusya arasındaki savaş gerilimi piyasaları etkilemeye devam etti. 28 Mart’ta Bitcoin Google aramaları yükselişe geçti. Bunun nedeni olarak ise Bitcoin’in Ocak ayının başından bu yana en yüksek seviyesine ulaşması olarak belirlendi. Bitcoin’in volatil seyri piyasadaki diğer altcoinleri de etkiledi.

28 Mart’ta toparlanma göstermeye başlayan Bitcoin, bu tarihte 47.600 dolar seviyesine yükseldi.

28 Mart 2022’de Bitcoin’in yükselişi diğer altcoinleri de etkiledi ve bu Google aramalarına da yansıdı. İkinci en büyük kripto varlık Ethereum, Google aramalarında Terra’nın (LUNA) gerisinde kaldı.

Terra (LUNA), Mart ayı boyunca diğer altcoinlere kıyasla büyük bir yükseliş yaşadı. 29 Mart’ta Terra, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 105.91 dolara ulaştı. Bu yükselişle birlikte Terra, Google aramalarında Ethereum’u geride bıraktı.

İkinci en popüler meme tokeni Shiba Inu, 2021 yılında kripto para birimleri arasında en çok konuşulan coin oldu. Shiba Inu, Mart ayında Google aramalarında Ethereum’un hemen ardında yer aldı.

Mart ayında dünyada Bitcoin’i en çok arayan ülkeler sırasıyla El Salvador, Hollanda, Nijerya, Slovenya ve Türkiye oldu. 

Avalanche, Google aramalarında popüler meme tokeni Dogecoin’i geçti, ancak Shiba Inu’nun gerisinde kaldı. Avalanche’ı ise en çok Kanada, Amerika Birleşik Devletleri, Finlandiya, İsviçre ve Yeni Zelanda arandı.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bu topluluktan nft alanlar topluluğun twitter hesabından tweet atabiliyor! twee

Bu Topluluktan NFT Alanlar Topluluğun Twitter Hesabından Tweet Atabiliyor!

Sonraki Haber
ethereum balinaları shiba inu ve ftx token tutuyor!

Ethereum Balinaları Shiba Inu ve FTX Token Tutuyor!

İlgili Haberler