Goldman Sachs’ten Yeni Açıklama!

Gülcan Uyanıker
goldman sachs’ten yeni açıklama!
Bitlo

ABD’li yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs’ten gelen açıklamalara göre, Fed Ocak ayından itibaren daralmayı hızlandırabilir.

Bloomberg tarafından gelen habere göre, bir müşteri notunda Fed’in gelecek yıl daralma hızını artırabileceğini yazan Goldman Sachs ekonomistleri aynı zamanda Fed’in 2022 yılında üç 2023 yılında iki defa faiz artıracağını yazdı. Öte yandan, varlık alımlarını azaltma politikasının, daralma oranını mevcut olan 15 milyar dolardan ayda 30 milyar dolara çıkararak ikiye katlayacağını tahmin etti. Bu tahminler göz önünde bulundurulduğunda, varlık alım programının Mart ayında sona erecek.

Haziran ayında iki defa sıfıra yakın faiz artışı bekleyen Goldman Sachs, Fed’in 2020 yılı Mart ayında koronavirüs nedeniyle faiz oranlarını sıfıra yakın bir seviyeye indirip ayda 120 milyar dolar değerinde varlık almaya başladığından söz etti. Bu büyük likidite enjeksiyonları, birçok yorumcunun işaret ettiği gibi, Bitcoin de dahil olmak üzere finans piyasasının her köşesinde benzeri görülmemiş bir risk iştahına yol açtı.

Goldman tarafından yapılan bu tahminler Çarşamba günü yayımlanan Fed toplantısının tutanaklarına dayanmaktadır.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
putin'den beklenen kripto para açıklaması!

Rusya’nın Yıllık Kripto İşlem Hacmi Açıklandı

Sonraki Haber
bitcoin node nasıl kurulur? node

Bitcoin Node Nasıl Kurulur?

İlgili Haberler