Göbekli Tepe’de Metaverse Panelleri!

Gülcan Uyanıker
göbekli tepe’de metaverse panelleri!
Bitlo

Yapay Zeka Politikaları Derneği (AIPA) Başkanı Zafer Küçükşabanoğlu, “Toplumda Yapay Zeka Algısı” ve “İşletmelerde Yapay Zeka Algısı” konulu araştırma sonuçlarının bu konularda ciddi bir bilgi eksikliği olduğunu gösterdiğini söyledi. Göbeklitepe’de yapay zeka ve tarım konulu metaverse panelleri düzenleyeceklerini açıklayan Küçükşabanoğlu, bu adımın insanlarda bu anlamda farkındalık yaratacağını dile getirdi.

Küçükşabanoğlu, “Toplumda Metaverse Algısı: Sosyal Etki” araştırmasının sonuçlarına ilişkin konuşurken düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

Yapay zeka ve metaverse kavramlarının 2030 yılına kadar dünya ekonomilerinde yaratacağı pastanın yaklaşık 25 trilyon dolar olması bekleniyor. Bu pastadan payımıza düşeni alabilmek için ülke olarak daha çok şey öğrenmemiz gerekiyor. AIPA olarak, ülkemizin hem bugünü hem de yarınları için başta ekonomi olmak üzere birçok alanda önemli dönüşümlere yol açacak yapay zeka ve metaverse konularında halkımızı bilgilendirmek ve daha fazla bilinçlendirmek istiyoruz. Bu nedenle önce Türkiye’nin 7 bölgesinden bir ilde, ardından 81 ilin tamamında faaliyet göstererek bu hedefimize ulaşmayı hedefliyoruz. Bu faaliyetlerden ilkini insanlık tarihi açısından sembolik bir öneme sahip olan Göbeklitepe’de gerçekleştirmek istedik.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bitcoin mayer multiple bands on chain analizi

Bitcoin Mayer Multiple Bands

Sonraki Haber
brezilya’nın en büyük kulüplerinden sao paulo, btc ve shib kabul ediyor!

Brezilya’nın En Büyük Kulüplerinden Sao Paulo, BTC ve SHIB Kabul Ediyor!

İlgili Haberler