Genesis Digital, Tamamen Temiz Enerji ile Çalışan Madencilik Tesisi Kuracak

Enes Cebe
kazakistan’dan kripto madenciliğine darbe! 106 tesis kapatıldı
Bitlo

Genesis Digital Assets, İsveç’te 100 megavata kadar güç kapasitesine sahip, kendi kendine barındırılan bir bitcoin madenciliği veri merkezi başlatmayı planlıyor.

Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, tesisin 2024 yılına kadar aktif olacağını ve yüzde 100 temiz enerji kaynaklarıyla güçlendirileceğini belirtti. 

Coindesk ile röportaj yapan bir şirket yetkilisi, “tesisteki enerji karışımının yüzde 54.5’i hidro, yüzde 42.8’i nükleer ve yüzde 2.7’si rüzgar enerjisi olacak” dedi. 

Genesis Digital Assets Enerji Başkanı Tim Liepold, “Bu son genişleme, tesislerimizi temiz enerjiyle güçlendirerek yerel ekonomi için istihdam yaratmanın yollarına odaklanmayla uyumlu” ifadelerini kullandı.

Şirket Hakkında

Eylül’de Genesis, Paradigm Ventures liderliğindeki bir finansman turunda Kuzey Amerika ve İskandinav bölgesindeki bitcoin madencilik operasyonlarını genişletmek için 431 milyon dolar topladı. 

Kasım ayında Genesis, Batı Teksas’ta 300 megavat kapasiteli kendi kendine barındırılan yeni bir bitcoin madenciliği veri merkezi inşa ettiğini söylemişti.

Genesis Digital Assets, dünyanın en büyük ve en deneyimli Bitcoin madencilik şirketlerinden biridir. 2013’ten bu yana şirketin kurucuları 20’den fazla endüstriyel ölçekli madencilik tesisi kurdu, 300 binden fazla madenciyi aktif hale getirdi ve 1 milyar doların üzerinde Bitcoin madenciliği yaptı.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
bazı bölgelerde metamask’e ulaşım sağlanamıyor!

Bazı Bölgelerde MetaMask’e Ulaşım Sağlanamıyor!

Sonraki Haber
abd, rusya'ya karşı uygulanan yaptırımların takibi i̇çin blok zinciri kullanacak

ABD, Rusya’ya Karşı Uygulanan Yaptırımların Takibi İçin Blok Zinciri Kullanacak

İlgili Haberler