Gaziantep Üniversitesi Akademisyenleri Metaverse’de Buluştu

Cem Yilmaz
gaziantep üniversitesi akademisyenleri metaverse'de buluştu gaun
Bitlo

Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde görev alan akademisyenler metaverse’de bir araya gelerek metaverse hakkında bir tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

Gaziantep Üniversitesi akademisyenleri Doç. Dr. Erol Erkan, Doç. Dr. Adnan Algül, Dr. Fehmi Soğukoğlu, Doç. Dr. İbrahim Salkını, Dr. Dilara Tınas, Öğr.Gör. Mustafa Aksoy ve Araştırma Görevlisi Said Sami, metaverse alanında faaliyet gösteren Global Meta Work (GMW) ekibiyle bir araya gelerek metaverse hakkında bir toplantı gerçekleştirdiler.

Metaverse üzerinde yapılan çalışmaları önemli bulan GMW yöneticisi Dr. Metin Çengel;

“Metaverse alanında öğrencilere ve vatandaşlara yol gösterebilmek için akademik camianın metaverse evrenini yakından tanıması ve bu şekilde akademisyenlerin öğrencileri doğru bilgilendirmesi ve bu teknolojiden faydalanması gerekmektedir.”

Global Meta Work yöneticilerinden Hüseyin Bayer de toplantıda kripto para, NFT ve Web 3.0 gibi metaverse teknolojileri hakkında bilgi verdi. GMW yetkilileri, metaverse’i ilk kez deneyimleyen ve onlarla birlikte metaverse gezisi yapan Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi akademisyenlerinin sorularını yanıtladı.

Metaverse’in Eğitime Katkısı Tartışıldı

gaziantep üniversitesi akademisyenleri metaverse'de buluştu gaun2

Metaverse teknolojisinin eğitime bir katkısı olup olamayacağı tartışıldı ve Doç. Adnan Algül’e göre eğer metaverse teknolojisi doğru ve yerinde kullanılırsa din eğitiminde de kullanılabilir ifadelerinde bulundu.

Doç. Dr. Erol Erkan ise bu teknolojinin kullanılabilmesi ve metaverse evreninin toplumun farklı kesimleri tarafından kabul görmesi için hem zamana hem de doğru bilgiye ve bilinçlendirmeye ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ukrayna’ya yapılan kripto para bağışları 30 milyon dolara yaklaştı! ukraynaya yapilan kripto para bagislari 30 milyon dolara yaklasti

Ukrayna’ya Yapılan Kripto Para Bağışları 30 Milyon Dolara Yaklaştı!

Sonraki Haber
dolce & gabbana özel nft koleksiyonunu polygon'da başlatacak

Dolce & Gabbana Özel NFT Koleksiyonunu Polygon’da Başlatacak

İlgili Haberler