Garanti BBVA Portföy, Metaverse Fonu Başlattı

Enes Cebe
garanti bbva portföy, metaverse fonu başlattı
Bitlo

Türkiye’nin ilk portföy yönetim şirketi olan Garanti BBVA Portföy, yatırımcılarına farklı yatırım ürünleri sunmaya devam ediyor. 

Bu bağlamda şirket, son zamanlarda oldukça popüler olan Metaverse ürünlerine portföyünde yer verecek. Türkiye’de bir ilk olan metaverse fonu, şirket tarafından,  “Garanti Portföy Metaverse ve Yeni Teknolojiler Değişken Fonu (MET)”  olarak kuruldu. 

Yenilikçi Sektörlerde Hizmet Veren Şirketler Fona Dahil Olacak

Soz konusu fonda Metaverse teknolojilerini kullanan ve benimseyen teknoloji, bilgi teknolojileri, teknolojik donanım, iletişim, telekomünikasyon, elektronik ticaret, biyoteknoloji, medikal teknoloji ve yazılım alanlarında hizmet veren ve bu teknolojilere yönelik Ar-Ge çalışmaları yürüten şirketler yer almaktadır. Bu alandaki şirketlere hizmet ve ürün sağlayan kuruluşlar tarafından ihraç edilen sermaye piyasası araçlarının da fona dahil edilmesi planlanmaktadır.

Kurulacak olan metaverse fonuna Garanti BBVA şubeleri ve belirli dijital platformlardan yatırım yapılabilir. Diğer yandan başka bir kurumda hesabı olan kişiler Takasbank (TEFAS) üzerinden diledikleri kurumun şubesi, internet veya mobil uygulamalarından alt limit olmaksızın Türk Lirası cinsinden işlem yapabilirler.

“Metaverse odaklandığımız bir alandı”

Garanti BBVA Portföy Genel Müdürü Sinem Edige konuya ilişkin şu açıklamaları yaptı:

Sektördeki çeyrek asırlık tecrübemiz, geniş yatırım yönetimi kadromuz ve güçlü araştırma ekibimizle müşterilerimize yenilikçi ürünler sunuyoruz. Bu doğrultuda Metaverse odaklandığımız özel bir alan oldu. Son zamanlarda artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojisinin çoğunlukla oyun sektöründe kullanıldığını ve öncü teknoloji firmalarının bu alana yatırım yapmaya başladığını görmekteyiz. Garanti BBVA Portföy olarak Türkiye’de ilk ve tek olan Metaverse ve Yeni Teknolojiler Değişken Fonunu hayata geçirdik. Metaverse ve yeni teknolojilere yatırım yapmak isteyen, birikimlerini orta ve uzun vadede değerlendirmeyi düşünen, portföy sepetini çeşitlendirmek isteyen yatırımcılar bu fonu değerlendirebilir. 

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
arthur hayes finansal kriz yaklaşıyor

Arthur Hayes: Finansal Kriz Yaklaşıyor

Sonraki Haber
ripple avukatı: 2022 yılı abd’de belirleyici olacak

Ripple Avukatı: 2022 Yılı ABD’de Belirleyici Olacak

İlgili Haberler