FED Temmuz Faiz Kararı Saat Kaçta Açıklanıyor, Karar Ne Olur?

Özlem Özbek
fed temmuz faiz kararı saat kaçta açıklanıyor, karar ne olur? 7 7
Bitlo

ABD Merkez Bankası FED faiz kararının açıklanmasına saatler kaldı. Temmuz ayı toplantısını gerçekleştiren FED’in kaç baz puanlık faiz artırımı yapacağı merakla bekleniyor. 

FED Temmuz faiz kararı ne zaman açıklanıyor?

ABD enflasyon oranının 9,1 ile 41 yılın neredeyse zirve seviyesine çıkmasının ardından piyasalar, FED’in bugün yapacağı Temmuz ayı faiz artırımına odaklandı. FED faiz kararı bugün Türkiye saati ile 21:00’da açıklanacak.

fed temmuz faiz kararı saat kaçta açıklanıyor, karar ne olur? 6 1

FED kaç baz puanlık faiz artırımı yapacak?

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Temmuz ayı kararının açıklanmasına oldukça az bir zaman kala piyasalar, FED’in faiz kararının açıklanmasını bekliyor. Haziran ayına gidildiğinde FED, 0,75 baz puanlık bir artış yaparak son 28 yılın en yüksek seviyesinde bir artış gerçekleştirmişti. Temmuz ayına gelindiğinde ise kararın açıklanmasına saatler kala anketler sonuçlarına göre FED’in 75 baz puan faiz artırımında sabit kalması bekleniyor. Ancak bazı analistlere göre ise ABD enflasyon oranının 9,1 şeklinde açıklanması FED’in 100 baz puan artırmasına sebep olabilir. FED’in Temmuz ve Eylül aylarında en az 75 baz puanlık bir artış yapması kesin olarak değerlendiriliyor.

FED Temmuz faiz kararı değerlendirmelerinden haberdar olmak için Paranfil.com’un YouTube kanalını takipte kalın: https://www.youtube.com/c/Paranfilcom

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
raca-radio-caca

Radio Caca (RACA) Nedir? RACA Coin Ne İşe Yarar?

Sonraki Haber
bitcoin ve ethereum hareketleniyor, altcoinler de toparlanmaya çalışıyor 11 1

Bitcoin ve Ethereum Hareketleniyor, Altcoinler de Toparlanmaya Çalışıyor

İlgili Haberler