FED, Bitcoin Balinaları Beklemeye Devam Ederken, Enflasyon Konusunda Uyardı

İpek Kulaksız
fed, bitcoin balinaları beklemeye devam ederken, enflasyon konusunda uyardı bitcoin balina
Bitlo

Bitcoin (BTC) önemli destek seviyesinin altına düşerek 18,856 dolar civarında seyrediyor.

İşlem geçmişine bakıldığında pek çok adresin Bitcoin’i 20.000 dolar üzerinden aldığı bilgisi elde ediliyor. Bu durum yatırımcıların, daha fazla zarar yaşamamak için yakında varlıklarını tasfiye edeceği ve rakamların 16.000 $ ‘a kadar gerileyeceğini göstermektedir.

Enflasyon uyarıları karşısında BTC’nin fiyatı etkilenir

Başta ABD Merkez Bankası olmak üzere merkez bankalarının aktardığı büyük enflasyon korkuları ve enflasyon oranın artması nedeniyle BTC, bir önceki aya göre değerinin yarısını neredeyse kaybetti. 2021 Kasım ayı içerisinde BTC’nin piyasa değeri 1,27 trilyon dolarken şu anda 366 milyar doların altında seyrediyor.

Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, Fed’in enflasyonu düşürmek için faiz oranlarını artırma taahhüdünü bir kez daha yeniledi. ECB toplantısında yapmış olduğu açıklamada, enflasyon sorununun FED’i, ABD’nin resesyona girmesine sebep olma potansiyelinden daha fazla ilgilendirdiğinin altını çizdi.

Powell; “Çok ileri gitme riskimiz var mı? Kesinlikle, bir risk var. Yapılacak en büyük hata, bu şekilde söyleyelim. Fiyat istikrarını yeniden sağlayamamak olacaktır.”
Bunun yanı sıra Powell, kademeli bir artışın tüketici kısmında artan emtia fiyatlarının ortadan kalkmayacağı izlenimi yaratacağı için FED’in hızla oranları yükseltmesi gerektiğini söyledi.

Balinalar bekleyişte

Elde edilen verilere göre pek çok trader bir sonraki önemli fiyat düşüşünü bekliyor. Öyle ki fiyat düşüşü kısa vadeli bir fırsat olarak görülüyor. Zincir üstü veriler, dev balinaların, kripto varlıkları biriktirmek için iyi bir fırsat beklediğini gösteriyor. İlginç bir şekilde, balinaların Bitcoin’deki varlıklarının şu dönemde artmadığını görülüyor. Bu da, balinaların daha iyi bir fırsat beklediğinin açıkça göstergesidir. Balinaların 100 ila 1.000 ve 1.000 ila 10.000 Bitcoin arasındaki varlıkları şu anda düz bir çizgi sergiliyor.
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
hindistan merkez bankası, kripto paraları finansal varlık yerine koymuyor! 48

Hindistan Merkez Bankası, Kripto Paraları Finansal Varlık Yerine Koymuyor!

Sonraki Haber
nansen, solana entegrasyonunu duyurdu! do

Nansen, Solana Entegrasyonunu Duyurdu!

İlgili Haberler