FED Açıklamasının Ardından Bitcoin’de Durum Ne Olur?

Özlem Özbek
fed açıklamasının ardından bitcoin'de durum ne olur? 19
Bitlo

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), geçtiğimiz haftaki yükselişin ardından düşüşe geçti. Bugün 21:00’da açıklanacak FED kararının ardından yükseliş devam edebilir.

ABD Merkez Bankası FED kararının açıklanmasına saatler kala kripto piyasaları yeşil renge hakim oldu. Akşam saatlerinde açıklanacak kararın ardından yaklaşık yarım saat sonra ise Başkan Powell, konuşma gerçekleştirecek. Kararın 100 bp şeklinde açıklanacağına dair söylentiler, piyasalarda endişe yaratmış olsa FED yetkililerinin yapmış olduğu açıklamalar, piyasaların 75 bp beklenti içerisine girmesine sebep oldu. Haziran ayındaki artışın ardından enflasyon verilerinde az da bir yavaşlama olduğu görülüyor. Bu sebeple 75 bp’lik son toplantı olabilir ve Eylül ayında 50 bp’lik bir artış yaşanabilir. Tüm bunlara karşılık FOMC toplantısı öncesi yine de temkinli hareketler yapılıyor.

FED faiz kararı sonrası beklentiler

Faiz karar metninde enflasyonla mücadele edilmeye devam edileceğine dair cümlelerin yer alacağı düşünülüyor. Fed’in sıkı finansal politikasını Eylül ayında gevşetmesi ve 50 bp baz puanlık bir karar açıklaması yapılması bekleniyor. Kripto paralarda 17.600-18.000$ şeklinde bir dip seviyesi yaşanmıştı. Piyasa zincir üstü verileri bu seviyede akümülasyona (birikime) geçti. Cüzdanlar BTC biriktirmeye devam etti. Teknik olarak değerlendirmek gerekirse BTC/USDT yükseliş yönünde bulunuyor ve BTC’nin de alt seviyesi olan 20.700 seviyelerine geri döndü.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
harmony, token basarak hack mağdurlarına tazminat ödemeyi teklif etti 17 2

Harmony, Token Basarak Hack Mağdurlarına Tazminat Ödemeyi Teklif Etti

Sonraki Haber
ab bankacılık otoritesi, kripto düzenlemeleriyle i̇lgili endişeli 23

AB Bankacılık Otoritesi, Kripto Düzenlemeleriyle İlgili Endişeli

İlgili Haberler