FED, 100 Baz Puanlık Faiz Artışı Yapabilir Mi?

İpek Kulaksız
fed, 100 baz puanlık faiz artışı yapabilir mi? fed 100 baz puanlik faiz artisi yapabilir
Bitlo

Piyasalar, çarşamba günü açıklanacak FOMC faiz kararı öncesi ciddi bir düşüş, ardından ise toparlanma yaşamaya başladı.

Geçtiğimiz hafta açıklanan enflasyon değerlerinin yüksek gelmesi, FED faiz kararının 100 baz puan şeklinde açıklanma ihtimalini artırdı. Açıklanan veriler, enflasyonun zirveye ulaştığını düşündürtüyor olsa da uzmanlar bunun bu şekilde olmadığını düşünüyor. Hafta sonu ve pazartesi günü kripto para piyasaları düşük rakamlardan işlem gördü.

Kripto paraların toplam piyasa değeri geçtiğimiz hafta 1 trilyon doların altına gerilerken, pazartesi günü ise 900 milyar doların altına düştü. Yazının hazırlandığı dakikalarda lider kripto para Bitcoin 19,525 dolar üzerinden işlem görüyor. Altcoin lideri Ethereum ise 1,377 dolardan işlem görüyor.

fed, 100 baz puanlık faiz artışı yapabilir mi? fed 100 baz puanlik faiz artisi yapabilir1

100 baz puan ihtimali yüksek

CME FedWatch Aracı, çarşamba günkü FOMC toplantısında 100 baz puanlık artış yapılma ihtimali %18 oranında arttı. Bu oran bir hafta öncesine kadar ortada yoktu. 75 baz puan artışı ihtimali ise %82 seviyesindedir. Elde edilen verilere göre 50 baz puan artış ihtimali yoktur. Analistlerin düşüncelerine göre 50 baz puanlık artış ancak kasım ve aralık ayında gelme ihtimali bulunuyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
pancakeswap kırılımı çok yakın! cake kaç dolar olacak? pancakeswap nedir

PancakeSwap Kırılımı Çok Yakın! CAKE Kaç Dolar Olacak?

Sonraki Haber
shiba inu (shib), %100 artış yaşadığı desteği geri mi kazanıyor? shiba inu yuzde 100 artis yasadigi destegi geri mi kazaniyor1

Shiba Inu (SHIB), %100 Artış Yaşadığı Desteği Geri Mi Kazanıyor?

İlgili Haberler