Barcelona Kulübü Metaverse ve NFT Sektöründe Yerini Alacak

Cem Yilmaz
barcelona kulübü metaverse ve nft sektöründe yerini alacak barce
Bitlo

FC Barcelona, kulubün finansal olarak ayakta kalabilmesi için NFT ve metaverse sektöründe yer alacaklarını ve yatırım yapacaklarını duyurdu. Barcelona başkanı, kulübün finansal hayatta kalması için kendi metaverse’ini yaratacağını söyledi.

FC Barcelona Başkanı Joan Laporta Mobil Dünya Kongresi 2022’de (MWC 2022) yaptığı konuşmada, kulübe ait NFT’leri başlatacağını ve yeni taraftarlar çekmek için kendi metaverse’lerini kuracağını belirtti. Bu metaverse’in çevrimiçi olarak 300 milyondan fazla hayranı barındıracağını belirtti.

“Kendi Metaversemizi Geliştiriyoruz”

barcelona kulübü metaverse ve nft sektöründe yerini alacak barc

Joan Laporta yaptığı konuşmada:

“Kendi meta veri tabanımızı geliştiriyoruz, bu yüzden kripto para birimi şirketleriyle ortak olma fırsatını geri çevirdik. Kendi kripto para birimimizi yaratmak istiyoruz. Bunu kendimiz yapmalıyız. Farklıyız çünkü spor endüstrisinden elde ettiğimiz gelir sayesinde finansal olarak ayakta kalıyoruz. Arkamızda dev şirketler veya yatırımcılar yok. Bu da bizi spor sektörünün birçok alanında yaratıcı, yenilikçi, cesur ve bir adım önde olmaya zorluyor.” ifadelerinde bulundu.

Barcelona Uluslararası Pazardan Daha Fazla Faydalanmak İstiyor

barcelona kulübü metaverse ve nft sektöründe yerini alacak barc2

Katalan takımı, kulübün dünya çapındaki çok sayıda taraftarından gelir elde etmeyi ve böylece mali durumunu güçlendirmeyi planlıyor. Laporta, kripto para hareketinin küresel tarafını şöyle açıkladı;

“Bu, dünya çapındaki 300 milyon hayranımızla paylaşabileceğimiz bir şey. Daha fazla ayrıntı vermek isterdim ama yine de gizli kalması gereken noktalar var. Oyuncular bizim modern bir kulüp olduğumuzu biliyor ve yeni medyanın olanaklarını kullanmaya çalışıyoruz. Sözleşmelerinde NFT dünyası ve metaverse ile ilgili maddeler var. Büyüme için yeni fırsatlar yaratmak istiyoruz. Amacımız kupalar kazanmak ve taraftarlarımızı memnun etmek ama aynı zamanda spor endüstrisindeki fırsatlardan da yararlanmak istiyoruz. Bu bir hayatta kalma meselesi.” dedi.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ukrayna grivnası kripto para piyasalarında rekor kırdı!

Ukrayna Grivnası Kripto Para Piyasalarında Rekor Kırdı!

Sonraki Haber
localbitcoins’ten ukraynalı kullanıcılara ücretsiz i̇şlem

LocalBitcoins’ten Ukraynalı Kullanıcılara Ücretsiz İşlem

İlgili Haberler